• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Brytyjczycy i Szwedzi dofinansują Belsat TV

11:58, 01.09.2008
Brytyjczycy i Szwedzi dofinansują Belsat TVAmbasada Brytyjska zobowiązała się do przekazania środków na szybki zakup laptopów dla dziennikarzy telewizji BELSAT. Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski ogłosił, iż Polska zwiększy środki przeznaczone na pomoc telewizji BELSAT, w celu pokrycia strat doznanych przez dziennikarzy. Z kolei minister Szwecji Carl Bildt zapowiedział, że jego kraj wesprze niezależną telewizję Białoruś w części szkoleniowej W oświadczeniu podkreślono, że „prześladowania dziennikarzy BELSAT oraz Radia Racja, mające miejsce w ostatnim czasie na Białorusi, budzą ogromne obawy. (...) Zachęcamy inne ambasady i organizacje do udzielenia pomocy”. Biełsat TV rozpoczęła działalność w grudniu ubiegłego roku. Ma przełamać monopol informacyjny mediów, związanych z władzą Aleksandra Łukaszenki, a także wspierać kulturę białoruską i tamtejszą świadomość narodową. Koszt działalności telewizji w 2008 r. szacowany jest na 27 mln zł, z czego znaczną część przewidziano w rezerwie budżetu państwa.Dodatkowe informacje:

Beata Paklepa
Wicedyrektor Belsat TV
Tel 605 605 631
e-mail: Beata.Paklepa@waw.tvp.pl

MSZ Polski i Szwecji, oraz ambasada brytyjska w Polsce będą wspierać telewizję satelitarną Biełsat nadającą na Białoruś - zadeklarowali minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski i ambasador Wielkiej Brytanii Ric Todd, oraz minister Szwecji Carl Bildt.


Podziel się:  Więcej
Ambasada Brytyjska zobowiązała się do przekazania środków na szybki zakup laptopów dla dziennikarzy telewizji BELSAT. Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski ogłosił, iż Polska zwiększy środki przeznaczone na pomoc telewizji BELSAT, w celu pokrycia strat doznanych przez dziennikarzy. Z kolei minister Szwecji Carl Bildt zapowiedział, że jego kraj wesprze niezależną telewizję Białoruś w części szkoleniowej W oświadczeniu podkreślono, że „prześladowania dziennikarzy BELSAT oraz Radia Racja, mające miejsce w ostatnim czasie na Białorusi, budzą ogromne obawy. (...) Zachęcamy inne ambasady i organizacje do udzielenia pomocy”. Biełsat TV rozpoczęła działalność w grudniu ubiegłego roku. Ma przełamać monopol informacyjny mediów, związanych z władzą Aleksandra Łukaszenki, a także wspierać kulturę białoruską i tamtejszą świadomość narodową. Koszt działalności telewizji w 2008 r. szacowany jest na 27 mln zł, z czego znaczną część przewidziano w rezerwie budżetu państwa.Dodatkowe informacje:

Beata Paklepa
Wicedyrektor Belsat TV
Tel 605 605 631
e-mail: Beata.Paklepa@waw.tvp.pl

Brytyjczycy i Szwedzi dofinansują Belsat TV