• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

List do Parlamentarzystów

11:57, 01.09.2008
List do ParlamentarzystówKolejne miejsca należą do: TVN-u (66%), Polsatu i Kościoła katolickiego (po 65%) oraz Policji (63%). W porównaniu z poprzednim pomiarem (IX ’07) osłabiła się pozycja Policji, a Telewizja Polska S.A. awansowała z miejsca trzeciego na pierwsze. Instytucje, w stosunku do których najczęściej wyrażany jest brak zaufania to m.in.: Sejm (77%), Senat (74%) i nieco rzadziej Rząd (64%). Powyższe dane ostatecznie i bezapelacyjnie udowadniają, że politycy (a przynajmniej część z nich) żyją w innej rzeczywistości niż cała reszta społeczeństwa. W tamtej „rzeczywistości politycznej” poseł Chlebowski, posłanka Śledzińska-Katarasińska, ministrowie Grad i Zdrojewski, a nawet sam premier Tusk mogą sobie widzieć telewizję nieobiektywną, pełną skandali, niegospodarności, afer i marnowanego abonamentu. Jest to rzeczywistość tak samo prawdziwa jak cuda, o których politycy ci opowiadali w kampanii wyborczej. Natomiast w tej rzeczywistości, którą daje się zmierzyć badaniami opinii publicznej Telewizja Polska S.A. jest najbardziej godną zaufania – obok wojska – instytucją w naszym kraju. Dużo bardziej niż Sejm, Senat, Prezydent i Rząd. Bardziej godną zaufania niż konkurencyjne stacje komercyjne. TVP1 jest uznawana przez społeczeństwo polskie za pierwsze i podstawowe źródło wiedzy o Polsce i świecie, a 7 na 10 Polaków uważa, że Telewizja Polska S.A. przedstawia w swych programach obraz świata zgodny z rzeczywistością.

Może warto zastanowić się nad inicjatywą ustawodawczą likwidującą dotacje dla partii politycznych pozostawiając w spokoju abonament.

Z poważaniem

Andrzej Urbański
Prezes TVP S.A.

Warszawa, 20 maja 2008

Szanowni Państwo,

Przekazuję dziś na Państwa ręce wyniki badań przeprowadzonych przez TNS OBOP w kwietniu bieżącego roku na reprezentatywnej próbie mieszkańców Polski w wieku powyżej lat 15. W rankingu instytucji darzonych największym zaufaniem najwyższą, pierwszą pozycję zajmują ex aquo Telewizja Polska S.A. i wojsko – 70% ankietowanych deklaruje, że im ufa.


Podziel się:  Więcej
Kolejne miejsca należą do: TVN-u (66%), Polsatu i Kościoła katolickiego (po 65%) oraz Policji (63%). W porównaniu z poprzednim pomiarem (IX ’07) osłabiła się pozycja Policji, a Telewizja Polska S.A. awansowała z miejsca trzeciego na pierwsze. Instytucje, w stosunku do których najczęściej wyrażany jest brak zaufania to m.in.: Sejm (77%), Senat (74%) i nieco rzadziej Rząd (64%). Powyższe dane ostatecznie i bezapelacyjnie udowadniają, że politycy (a przynajmniej część z nich) żyją w innej rzeczywistości niż cała reszta społeczeństwa. W tamtej „rzeczywistości politycznej” poseł Chlebowski, posłanka Śledzińska-Katarasińska, ministrowie Grad i Zdrojewski, a nawet sam premier Tusk mogą sobie widzieć telewizję nieobiektywną, pełną skandali, niegospodarności, afer i marnowanego abonamentu. Jest to rzeczywistość tak samo prawdziwa jak cuda, o których politycy ci opowiadali w kampanii wyborczej. Natomiast w tej rzeczywistości, którą daje się zmierzyć badaniami opinii publicznej Telewizja Polska S.A. jest najbardziej godną zaufania – obok wojska – instytucją w naszym kraju. Dużo bardziej niż Sejm, Senat, Prezydent i Rząd. Bardziej godną zaufania niż konkurencyjne stacje komercyjne. TVP1 jest uznawana przez społeczeństwo polskie za pierwsze i podstawowe źródło wiedzy o Polsce i świecie, a 7 na 10 Polaków uważa, że Telewizja Polska S.A. przedstawia w swych programach obraz świata zgodny z rzeczywistością.

Może warto zastanowić się nad inicjatywą ustawodawczą likwidującą dotacje dla partii politycznych pozostawiając w spokoju abonament.

Z poważaniem

Andrzej Urbański
Prezes TVP S.A.

Warszawa, 20 maja 2008