• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Ostatnie dni zgłoszeń do Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych

16:13, 29.09.2014
Ostatnie dni zgłoszeń do Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych!!! pusty LEAD !!!

Do 5 października br. można jeszcze zgłaszać przedstawienia teatralne ze szkół, domów kultury i innych organizacji oświatowych na Internetowy Przegląd Uczniowskich Zespołów Teatralnych. Tegoroczny konkurs przebiega pod hasłem „Mój dom. Moje otoczenie. Moja ojczyzna”.

Zgłoszenia przedstawień teatralnych – granych przez uczniowskie zespoły teatralne w całej Polsce – należy przesyłać do Oddziałów Terenowych TVP. Właściwe adresy, formularz zgłoszeniowy i regulamin znajdują się na stronie projektu: iteatr.tvp.pl. Przegląd zakończy się ogłoszeniem zwycięzców i zaprezentowaniem fragmentów finałowych spektakli podczas uroczystej gali, która odbędzie się na początku grudnia w Krakowie.

W ubiegłorocznej edycji konkursu nadesłanych zostało ponad 170 propozycji. Wówczas nagrodzone zostały przedstawienia: „Zamknięci” Grupy Teatralnej Tumlin, „Zęby” Teatru Nieskromnego z Olsztyna i „Czarno na białym” Grupy Teatralnej Lalkarze ze Spytkowic. Ponadto kapituła honorowa konkursu – Małgorzata Kożuchowska, Zuzanna Łapicka-Olbrychska, Olgierd Łukaszewicz, Michał Komar i Maciej Wojtyszko – przyznała trzy nagrody specjalne za scenariusze dla: Anny i Jacka Krakowiaków („Czarno na białym”), Rafała Skroka („Zamknięci”) oraz Barbary Święcickiej („Zęby”).

Internetowy Przegląd Uczniowskich Zespołów Teatralnych organizowany był po raz pierwszy przez Telewizję Polską we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym w ramach Internetowego Teatru TVP dla szkół. To autorski projekt telewizji publicznej, którego ideą jest dotarcie z kulturą i sztuką do dzieci i młodzieży szkolnej z małych miejscowości, oddalonych od wielkomiejskich ośrodków artystycznych. Za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej, grany na żywo spektakl odbierany jest w tym samym czasie przez kilkudziesięciotysięczną uczniowską społeczność w całej Polsce. Przedsięwzięcie, realizowane od października 2012 r., objęło już ponad 12 tys. szkół i ok. 815 tys. uczniów.