• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Świąteczne gotowanie w Jedynce

09:41, 19.12.2014
Świąteczne gotowanie w Jedynce!!! pusty LEAD !!!

Paulina Chylewska i Maciej Orłoś po raz drugi zapraszają na „Wielki Test o żywności. Polska smakuje” - tradycyjnie w poniedziałek w Jedynce (22 grudnia, o godz.20:25). W programie nie zabraknie świątecznych przepisów przygotowanych przez znanych mistrzów kuchni oraz lubianych gości rozwiązujących test.

 
Paulina Chylewska i Maciej Orłoś

Podziel się:  Więcej
- To już drugi Wielki Test TVP1 poświęcony tematyce żywności. Mam nadzieję, że podobnie jak w zeszłym roku wielu widzów zainspirujemy do rozwijania swoich kulinarnych zainteresowań, a atmosfera w studiu pozwoli poczuć zapach zbliżających się świąt - mówi zastępca dyrektora TVP1 Andrzej Godlewski.

Grzegorz Łapanowski, Marcin Budynek i Ewa Olejniczak przypomną widzom tradycyjne polskie smaki i receptury - przygotują wigilijne dania z karpiem oraz inne regionalne potrawy świąteczne.

W warszawskim studiu goście sprawdzą swoją wiedzę o polskich produktach żywnościowych i tradycyjnych potrawach, a także polskich zwyczajach kulinarnych. Rywalizować ze sobą i walczyć o główną nagrodę (w wysokości 30 tys. zł), która zostanie przekazana na szczytny cel, będą m.in.: Dominika Ostałowska, Rafał Mroczek, Magda Steczkowska, Przemysław Cypryański, Anita Włodarczyk, Zofia Noceti-Klepacka, Andrzej Krzywy oraz główni bohaterowie popularnego, jedynkowego programu „Rolnik szuka żony". W przerwie pomiędzy kolejnymi rundami testu zespoły De Mono i Arka Noego zaśpiewają utwory świąteczne.

Widzowie będą też mogli uczestniczyć w zabawie rozwiązując test w Internecie (www.interia.pl) i na urządzeniach mobilnych (TVP POLSKA SMAKUJE).

Program powstaje we współpracy Telewizji Polskiej z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Reżyseruje go Konrad Smuga, redaktorem prowadzącym jest Irena Pręcikowska z Redakcji Audycji Społeczno-Publicystycznych TVP1, producentem Jolanta Filipowicz z Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej TVP. Współpraca – Maria Tarapata Biuro Reklamy TVP S.A. Partnerem medialnym jest Interia, a patronem medialnym Program 1 Polskiego Radia.

polskasmakuje.tvp.pl


Centrum Informacji TVP