• -AA+A

Ponad 5,5 miliona widzów TVP1 oglądało medal skoczków

11:40, 02.03.2015
Ponad 5,5 miliona widzów TVP1 oglądało medal skoczków!!! pusty LEAD !!!

Decydujące momenty konkursu drużynowego w skokach narciarskich, w których reprezentacja Polski zdobyła brązowy medal mistrzostw świata, w szczytowym momencie oglądało ponad 5,5 miliona widzów TVP1. Widownia rywalizacji biegaczek na 30 km w TVP2 przekroczyła 2,5 miliona osób.

Polscy skoczkowie wywalczyli brązowy medal MŚ. Foto: PAP/Grzegorz Momot

To drugi z rzędu brązowy medal reprezentacji Polski w mistrzostwach świata. W sobotę 28 lutego w Falun na podium stanęli: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Klemens Murańska i Jan Ziobro. Decydujące momenty (peak) sobotniego konkursu obserwowało w TVP1 5 mln 641 tys. widzów! Średnia wyniosła 4 mln 707 tys, a udziały – 34,5 proc.

Bardzo dobrze obejrzał się także w TVP2 bieg kobiet na 30 km techniką klasyczną. Wygrała w nim Norweżka Therese Johaug, a Justyna Kowalczyk zajęła 17. miejsce. W szczytowym momencie zawody śledziło w TVP2 2 mln 758 tys. – średnia 2 mln 108, udziały 23,6 proc.

Bardzo dobre wyniki odnotował także TVP Sport, który zajął drugie miejsce wśród kanałów sportowych w zeszłym tygodniu pod względem udziałów w rynku – 0,40 proc. w grupie 4+. Najlepszą oglądalność miały środowe kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego: średnia 318 tys. Bardzo dobre wyniki osiągnęły także: sobotni bieg na 30 km kobiet (średnia 244 tys.), czwartkowy konkurs indywidualny skoczków (średnia 163 tys.) oraz konkurs drużynowy (159 tys.).