• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

UCHWAŁA NR 2/2015 RADY PROGRAMOWEJ TVP S.A. w sprawie utrzymania w układzie ramowym „Lato 2015” audycji „Studio Wschód”

15:28, 31.08.2015
UCHWAŁA NR 2/2015 RADY PROGRAMOWEJ TVP S.A. w sprawie utrzymania w układzie ramowym „Lato 2015” audycji „Studio Wschód”Na podstawie art. 28a ust. 3 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 roku o radiofonii i telewizji Rada Programowa na 6(6) posiedzeniu w dniu 9 czerwca 2015 roku przyjęła uchwałę następującej treści:

Na podstawie art. 28a ust. 3 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 roku o radiofonii i telewizji Rada Programowa na 6(6) posiedzeniu w dniu 9 czerwca 2015 roku przyjęła uchwałę następującej treści:


Podziel się:  Więcej
Wobec zaostrzającej się sytuacji geopolitycznej związanej z łamaniem przez Rosję porozumień mińskich,  Rada Programowa  zwraca się do Zarządu TVP.S.A. o produkcję i emisję  w okresie letnim na antenie TVP INFO audycji pt: „Studio Wschód”.
Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że sytuacja za naszą wschodnią granicą jest trudna i ma ogromny wpływ na położenie naszego kraju. Nie można mieć zatem wątpliwości, że duża część widowni jest i będzie w okresie letnim  zainteresowana rozwojem sytuacji na Ukrainie.
Zadaniem TVP jest oferowanie polskim  widzom istotnych informacji i komentarzy dotyczących żywotnych interesów państwa polskiego. Sprawa agresji Rosji wobec Ukrainy z pewnością  stanowi najważniejszy problem polityki międzynarodowej. Wyższy poziom wiedzy o istocie tego konfliktu w polskiej opinii publicznej stanowi ważne wzmocnienie polityki międzynarodowej polskich władz.
W tym stanie rzeczy brak rzetelnego programu publicystycznego dotyczącego wojny za naszą wschodnią granicą przez okres kilku miesięcy stanowi poważną i niedopuszczalną lukę w ofercie programowej telewizji publicznej.

Wiceprzewodniczący
Rady Programowej TVP S.A.
Tomasz Kalita