• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Maciej Stanecki, Członek Zarządu Telewizji Polskiej S.A.

17:19, 08.01.2016
Maciej Stanecki, Członek Zarządu Telewizji Polskiej S.A.!!! pusty LEAD !!!

Maciej Stanecki – urodzony 8 stycznia 1972 r. w Warszawie, dziennikarz, producent, wydawca. Był szefem produkcji w TV Republika, redaktorem programowym w TV Puls oraz szefem redakcji Nowych Mediów i portalu tvn24.pl. Obecnie Członek Zarządu TVP.

 
Maciej Stanecki

Podziel się:  Więcej
Odbył studia w zakresie profilaktyki społecznej w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji na Uniwersytecie Warszawskim, po studiach na Wydziale Operatorskim w Szkole Filmowej (PWSFTViT) w Łodzi oraz ukończył międzynarodowy kurs dla europejskich producentów filmowych EAVE – European Audiovisual Enterpreneurs (2008 r.).

Jest absolwentem VI Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Reytana w Warszawie i współautorem filmu dokumentalnego „Gugul - rzecz o nauczycielu” o Ireneuszu Gugulskim, legendarnym poloniście „od Reytana”. 8 stycznia br. decyzją Ministra Skarbu Państwa otrzymał nominację na Członka Zarządu Telewizji Polskiej.

W latach 2013-2015 szef pionu produkcji w Telewizji Republika, odpowiedzialny za budowę nowej siedziby telewizji, struktury technicznej i produkcyjnej. Był również kierownikiem produkcji programu informacyjnego „Dzisiaj”, a także wydawcą pasm publicystycznych i magazynów.

Od 2012 twórca scenariuszy filmów dokumentalnych, producent i realizator telewizyjny. W latach 2010-2011 współtworzył firmę producencką „Oko i ucho”. W 2009 r. zrealizował według własnego pomysłu widowisko publicystyczne „Koniec końców” (TVP1) z udziałem Marka Horodniczego i Pawła Kukiza.

W latach 2006-2010 związany z Telewizją Polską, jako kierownik Redakcji Oprawy i Promocji Dwójki oraz jako kierownik Działu Międzynarodowej Współpracy Programowej i Koprodukcji.

W latach 2004-2006 kierownik redakcji Nowych Mediów w TVN24, gdzie odpowiadał za budowę portalu tvn24.pl. W latach 2002-2003 pracował jako analityk rynku internetowego w I-Metria / Gemius, natomiast w latach 2000-2002 jako redaktor programowy TV Puls.

Prywatnie pasjonat gór i taternictwa. Założyciel Fundacji Dziedzictwa Wielkiego Xięstwa Litewskiego.