• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Wielki sukces koprodukcji TVP na festiwalu kina niezależnego w Sundance!

10:11, 03.02.2016
Wielki sukces koprodukcji TVP na festiwalu kina niezależnego w Sundance!!!! pusty LEAD !!!

Film fabularny „Córki Dancingu“ w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej został uhonorowany Nagrodą Specjalną „za unikalną wizję artystyczną i design“ na zakończonym w niedzielę Sundance Film Festival. W kategorii „międzynarodowy dokument” nagrodę otrzymał Michał Marczak za reżyserię „Wszystkich nieprzespanych nocy”. Obydwa filmy powstały w koprodukcji z Telewzją Polską.

 
Kadr z filmu

Podziel się:  Więcej
„Córki Dancingu” – debiutancki film reżyserki, który wyróżniono także na ubiegłorocznym festiwalu w Gdyni, to historia dwóch syren, które lądują w samym środku tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i cekinów świata warszawskich dancingów lat 80. W głównych rolach wystąpili m.in.: Kinga Preis, Zygmunt Malanowicz, Magdalena Cielecka, Jakub Gierszał, Andrzej Konopka. W role Syren wcieliły się Michalina Olszańska i Marta Mazurek.

Dokument Michała Marczaka „Wszystkie Nieprzespane Noce” to błyskotliwy portret współczesnych polskich dwudziestolatków, mający szansę stać się manifestem niespokojnego pokolenia urodzonych po 1989 roku. Na dwa lata warszawskie ulice, kluby, kawiarnie i mieszkania stały się naturalnym planem zdjęciowym, na którym powstała jedna z najbardziej intymnych i prawdziwych opowieści o młodych ludziach w historii polskiego kina od czasów „Niewinnych czarodziejów” Andrzeja Wajdy.

Obydwa filmy cieszyły się nie tylko dużym zainteresowaniem widzów amerykańskiego festiwalu, ale również pochlebnymi recenzjami krytyków filmowych i profesjonalistów z branży filmowej.

Centrum Informacji TVP