• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Nagroda specjalna dla filmu „Życia nie można zmarnować”

15:38, 27.10.2016
Nagroda specjalna dla filmu „Życia nie można zmarnować”!!! pusty LEAD !!!

Film dokumentalny „Życia nie można zmarnować” (reż. Krzysztof Tadej) zrealizowany przez Agencję Produkcji Telewizyjnej i Filmowej TVP otrzymał nagrodę specjalną podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Wojskowych i Historycznych. To „Srebrna Szabla” - nagroda specjalna przyznana przez biskupa polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka.

 
"Życia nie można marnować" nagrodzone

Podziel się:  Więcej
przyznana przez biskupa polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka. Na VII Międzynarodowy Festiwal Filmów Historycznych i Wojskowych zgłoszono 75 filmów z 18 krajów świata. Nagrody festiwalu to repliki polskich szabel z 1926 roku.
To kolejna nagroda dla filmu dokumentalnego pt. „Życia nie można zmarnować”, który przedstawia życia i działalność polskich misjonarzy o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego zamordowanych w 1991 roku w Peru. Film został zrealizowany na zamówienie Redakcji Audycji Katolickich TVP.

W czerwcu br. film został nagrodzony w Rzymie podczas prestiżowego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Katolickich „Mirabile Dictu”, który odbywał się pod patronatem Papieskiej Rady Kultury. Zdobył nagrodę nazywaną Oscarem Watykanu. Przedstawiciele jury z kilku krajów świata uznało film Telewizji Polskiej za „najlepszy film dokumentalny”. O ten tytuł rywalizowało ponad tysiąc filmów z całego świata.

Film został również nagrodzony w Polsce podczas Festiwalu Filmów „Czerwiec 76” w Radomiu (II nagroda) i Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów Niepokalanów 2016 (II nagroda).