• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Zdzisław Cozac zdobywcą tytułu "Popularyzator Nauki 2016" za serię "Tajemnice początków Polski"

10:44, 19.12.2016
Zdzisław Cozac zdobywcą tytułu "Popularyzator Nauki 2016" za serię "Tajemnice początków Polski"!!! pusty LEAD !!!

Wyniki 12. edycji konkursu serwisu Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłoszono w czwartek w Warszawie, podczas uroczystej gali w ministerstwie. W konkursie nagradzane są osoby i instytucje, które pomagają innym lepiej zrozumieć świat i potrafią zainteresować osiągnięciami naukowymi osoby niezwiązane z nauką.

 
W kategorii Media zwyciężył Zdzisław Cozac

Podziel się:  Więcej
Kapituła konkursu wybierała laureatów w pięciu podstawowych kategoriach: Naukowiec, Animator, Instytucja, Zespół i Media. W kategorii Media zwyciężył Zdzisław Cozac, autor serii fabularyzowanych filmów dokumentalnych - "Tajemnice początków Polski" - zrealizowanych dla TVP Historia i TVP1. Filmy upowszechniają najnowsze wyniki badań naukowych nad początkami naszej państwowości. W tej koprodukcji z TVP, która zebrała już ponad 20 nagród na festiwalach w kraju i za granicą, wystąpiła plejada polskich archeologów, historyków oraz naukowców innych dziedzin współpracujących z archeologią.

W swoim podziękowaniu Zdzisław Cozac powiedział, że współpraca z wybitnymi naukowcami, której poświęcił ostatnie 7 lat, przynosi mu ogromną satysfakcję. Także to, że filmy serii cieszą dużym powodzeniem wśród widzów. Wyraził też nadzieję, że w przyszłym roku uda mu się zrealizować kolejny film z serii „Tajemnice początków Polski”.