• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Nagroda Specjalna Prezesa Telewizji Polskiej dla Anny Seniuk

13:16, 06.02.2017
Nagroda Specjalna Prezesa Telewizji Polskiej dla Anny Seniuk!!! pusty LEAD !!!

We Wrześni zakończył się XXIV Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej „Prowincjonalia”. W dniach 1-4 lutego zaprezentowano najlepsze polskie filmy fabularne, telewizyjne i dokumentalne. Celem festiwalu jest popularyzacja rodzimej sztuki filmowej oraz zaakcentowanie roli filmu w życiu społecznym.


Podziel się:  Więcej
Podczas festiwalu wręczono nagrody.

WYNIKI PLEBISCYTU PUBLICZNOŚCI

1. Nagrodą Honorową – statuetką „Jańcio Wodnik” uhonorowano Annę Seniuk „za talent i wdzięk oraz umiejętność oddawania skomplikowanych postaci i tworzenia z nich symboli, za dystans i poczucie humoru, dzięki którym nam widzom łatwiej się żyje,jednym słowem za markę, jak mówimy Seniuk, to już wiemy o co chodzi.” Anna Seniuk otrzymała także Nagrodę Specjalną Prezesa TVP „za wybitny wkład artystyczny w kulturę polską, na który złożyły się niezapomniane kreacja filmowe i teatralne oraz unikalne aktorskie emploi”.
2. Główna Nagroda Publiczności – „Jańcio Wodnik” dla najlepszego filmu fabularnego dla Jana P. Matuszyńskiego za film „Ostatnia rodzina”
3. Nagroda Publiczności – „Jańcio Wodnik” za najlepszą rolę kobiecą dla Marii Mamony za rolę w filmie „Zaćma” w reż. Ryszarda Bugajskiego
4. Nagroda Publiczności – „Jańcio Wodnik” za najlepszą rolę męską, dla Andrzeja Seweryna za rolę w filmie „Ostatnia rodzina” w reż. Jana P. Matuszyńskiego
5. Nagroda Publiczności – „Jańcio Wodnik” za zdjęcia dla Piotra Sobocińskiego Jr. za zdjęcia do filmu „Wołyń” w reż. Wojciecha Smarzowskiego
6. Nagroda Publiczności – „Jańcio Wodnik” za muzykę
dla Janusza Wojtarowicza i Motion Trio za muzykę do filmu „Szczęście świata” w reż. Michała Rosy
7. Nagroda Publiczności- „Jańcio Wodnik” za najlepszy długometrażowy film dokumentalny dla Marka Tomasza Pawłowskiego za film „Dotknięcie anioła”
8. Nagroda Publiczności - „Jańcio Wodnik” za najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny dla Zofii Kowalewskiej za film „Więzi”
9. Nagroda Publiczności – „Jańcio Wodnik” za najlepszy krótkometrażowy film fabularny dla Tomasza Gąssowskiego za film „Baraż”
10.Nagroda Publiczności – „Jańcio Wodnik” w kategorii największe odkrycie Festiwalu, dla Karoliny Łabacz, odtwórczyni głównej roli w filmie „Wołyń” w reż. Wojciecha Smarzowskiego
11. Nagroda Dziennikarzy – „Jańcio Wodnik” dla Michała Rosy za film „Szczęście świata”
12. Nagroda Specjalna Organizatorów – „Jańcio Wodnik” dla
Krzysztofa Wierzbickiego za film „Jonasz w brzuchu Lewiatana” 13. Nagroda Publiczności – Wyróżnienie za najlepszy film animowany dla Renaty Gąsiorowskiej za film „Cipka”.