• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

„Dotknięcie Anioła” kontra film Leonardo di Caprio

09:13, 22.03.2017
„Dotknięcie Anioła” kontra film Leonardo di Caprio!!! pusty LEAD !!!

Współprodukowany przez Telewizję Polską film dokumentalny „Dotknięcie Anioła” został zaproszony do konkursu 52. Międzynarodowego Festiwalu AFO w Ołomuncu w Czechach. O główną nagrodę powalczy z amerykańskim „Before the flood”, którego producentem jest Leonardo di Caprio.

 
Kadr z filmu

Podziel się:  Więcej
Spośród zgłoszonych w tym roku trzech tysięcy dokumentalnych propozycji o charakterze naukowym i poznawczym komisja selekcyjna pozostawiła w konkursie 19 filmów. Oprócz koprodukcji TVP, która do tej pory ma na swoim koncie 22 nagrody otrzymane na międzynarodowych i polskich festiwalach filmowych, o nagrodę na czeskim konkursie rywalizować będą produkcje światowych medialnych potentatów: HBO, BBC, Arte i National Geografic.

Polski dokument ujął selekcjonerów ważnym przesłaniem i odkryciem nieznanej wcześniej historii, oraz poruszającym emocje widza językiem obrazu. Film w reżyserii Marka Tomasza Pawłowskiego jest niezwykle poruszającą i uniwersalną historią dramatycznego exodusu wojennego żydowskiej rodziny Schoenker. Jest mocnym świadectwem heroicznej postawy Polaków w najtrudniejszym okresie eksterminacji Żydów. Obraz wszędzie budzi wielkie emocje i symbolicznie pełni rolę mądrego, uczciwego „ambasadora” Polski.

Film „Dotknięcie Anioła” jest polsko-niemiecką koprodukcją dokumentalną Zoyda Art Production, Telewizji Polskiej, Westdeutscher Rundfunk wspartą przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Media/ Kreatywna Europa.