• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Mistrzostwa Europy w judo tylko w Telewizji Polskiej

14:38, 19.04.2017
Mistrzostwa Europy w judo tylko w Telewizji Polskiej!!! pusty LEAD !!!

Po 17 latach przerwy Polska ponownie jest gospodarzem ME w judo. Transmisje z imprezy na warszawskim Torwarze przeprowadzi TVP Sport. Pierwsza już w czwartek 20 kwietnia o godz. 16:00. Telewizja Polska jest producentem sygnału międzynarodowego.

 
Logo

Podziel się:  Więcej
W obsługę mistrzostw Europy będzie zaangażowanych ponad 50 osób, a z przekazu będą mogły korzystać wszystkie kraje w Europie. Telewizja Polska ma doświadczenie w produkcji imprez w tej dyscyplinie – realizowała m.in. olimpijskie zawody w Sydney 2000 i Atenach 2004. Mistrzostwa skomentują Bogusław Solecki i Krzysztof Wiłkomirski – brązowy medalista mistrzostw świata i Europy, dwukrotny olimpijczyk. Reporterem będzie Grzegorz Mędrzejewski.

Do stolicy Polski przyjadą reprezentanci z 42 państw – w sumie około 400 zawodników. Medale zostaną rozdane w 16 kategoriach – 14 indywidualnych (po 7 kobiet i mężczyzn) i 2 drużynowych. Przed rokiem reprezentanci Polski trzykrotnie stawali na podium: dwa razy w rywalizacji drużynowej – po złoto sięgnęły kobiety, po brąz – mężczyźni; a indywidualnie Piotr Kuczera wywalczył brązowy medal w kategorii do 90 kg.

Teraz jest szansa na odniesienie większych sukcesów. Liderami reprezentacji Polski są: Piotr Kuczera, Rafał Sarnacki (+100 kg) – olimpijczyk z Rio, Katarzyna Kłys (70 kg) – trzykrotna olimpijka, dwukrotna medalistka mistrzostw świata i pięciokrotna – mistrzostw Europy.

Plan transmisji

Czwartek, 20 kwietnia

Finały TVP Sport, sport.tvp.pl godz. 16:00 na żywo

Piątek, 21 kwietnia

Finały TVP Sport, sport.tvp.pl godz. 16:00 na żywo

Sobota, 22 kwietnia

Finały sport.tvp.pl godz. 16:00 na żywo, TVP Sport godz. 18:25

Niedziela, 23 kwietnia

Finały TVP Sport godz. 16:00 na żywo.