• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Mistrzostwa świata w hokeju z reprezentacją Polski w TVP

15:05, 21.04.2017
Mistrzostwa świata w hokeju z reprezentacją Polski w TVP!!! pusty LEAD !!!

Polacy powalczą w Kijowie w mistrzostwach świata w hokeju na lodzie Dywizji 1A o awans do elity. Pierwszy mecz z Koreą Południową już 22 kwietnia (sobota) o godzinie 15:55. Transmisje w TVP Sport, na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport.

 
Logo mistrzostw

Podziel się:  Więcej
Po raz trzeci z rzędu zespół prowadzony przez byłego znakomitego hokeistę Jacka Płachtę ma szansę na awans do światowej elity. Dwa ostatnie podejścia przed własną widownią – w Krakowie i Katowicach – przyniosły reprezentacji Polski 3. miejsca: tuż za Kazachstanem i Węgrami (2015) oraz Słowenią i Włochami (2016), które wywalczyły promocję do grona najlepszych 16 drużyn świata.

Tym razem „biało-czerwoni” zagrają na wyjeździe. Dwa pierwsze mecze dadzą odpowiedź na pytanie, czy Polska powalczy o awans, czy też przyjdzie nam bronić miejsca w Dywizji 1A. Nasza reprezentacja zagra w niemal optymalnym składzie, z sześcioma hokeistami grającymi w ligach zagranicznych: bramkarzem Przemysławem Odrobnym oraz napastnikami – Aronem Chmielewskim, Mikołajem Łopuskim, Tomaszem Malasińskim, Grzegorzem Pasiutem i Patrykiem Wronką. Być może do ekipy dołączy także w ostatniej chwili Paweł Dronia, grający jeszcze w play-off ligi niemieckiej.

TVP Sport będzie transmitować 10 spotkań z Kijowa, w tym wszystkie mecze Polaków. Mecze skomentują: Stanisław Snopek i Jacek Laskowski, a w roli ekspertów wystąpią: Mariusz Czerkawski, Waldemar Matuszak i Patryk Rokicki. Równolegle w Belfaście rozgrywane są mistrzostwa niższej Dywizji 1B, z których TVP Sport pokaże trzy spotkania.