• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Nagroda dla Wojciecha Królikowskiego, dziennikarza „Obserwatora” TVP1

09:51, 09.06.2017
Nagroda dla Wojciecha Królikowskiego, dziennikarza „Obserwatora” TVP1!!! pusty LEAD !!!

Wojciech Królikowski - dziennikarz programu reportażowego „Obserwator” w TVP 1 zdobył trzecią nagrodę w prestiżowym Konkursie Silesia Press za reportaż „Julcia i Julka". Nagroda za reportaż została wręczona podczas uroczystej gali w Katowicach.

 
Czołówka programu

Podziel się:  Więcej
Na konkurs zgłoszono 100 prac - reportaże, wywiady i artykuły prasowe. Konkurs Silesia Press zorganizowało po raz 12. Stowarzyszenie Media dla Integracji Europejskiej w Katowicach.

Nagrodzony reportaż „Julcia i Julka" to bardzo poruszająca historia o problemach etycznych dotyczących transplantacji narządów. Bohaterkami są dwie dziewczynki i ich rodziny. Julcia umarła, bo nie doczekała się przeszczepu, a druga dziewczynka- Julka żyje właśnie dzięki przeszczepowi serca. Jedynka nadała ten reportaż 5 października 2016 r.

Program „Obserwator” porusza problemy społeczne. Realizują go najlepsi reporterzy z całej Polski. Po wakacyjnej przerwie emisja magazynu zostanie wznowiona w końcu sierpnia. Podobnie jak dotychczas program będzie nadawany od poniedziałku do czwartku.