• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Premiera „Dwóch Koron” w Nowym Jorku

10:58, 14.09.2017
Premiera „Dwóch Koron” w Nowym Jorku!!! pusty LEAD !!!

12 września w Nowym Jorku odbyła się premiera fabularyzowanego dokumentu koprodukcji TVP w reżyserii Michała Kondrata „Dwie Korony” o św. Maksymilianie Kolbe. To pierwszy biletowany pokaz tego filmu na świecie.

 
Kadr z filmu

Podziel się:  Więcej
- Sala była pełna, widzowie bili brawo przez dwie minuty. Byli bardzo poruszeni filmem, wypowiadali się w samych superlatywach. Na pokazie było wielu Amerykanów, a także dostojnych gości - Maciej Golubiewski, Konsul RP w Nowym Jorku, Bogdan Chmielewski, Prezes Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, czy ks. Tomasz Grysa - Zastępca Stałego Obserwatora Stolicy Apostolskiej przy ONZ w Waszyngtonie - mówi reżyser Michał Kondrat.

- Bardzo się cieszę, że ten film wszedł do dystrybucji. Jestem poruszony przedstawieniem w dosyć niekonwencjonalny sposób sylwetki o. Maksymiliana - podkreśla Maciej Golubiewski, Konsul Generalny RP w Nowym Jorku.

"Dwie Korony" to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej śmierci. To film o niezwykłym człowieku, który oddał swoje życie, aby uratować inne. To film o wizjonerze, który przekraczał granice ludzkich ograniczeń. Jego odwaga, wiara i przekonanie o potrzebie wielkiej misji czyniły go niezwykłym i wyjątkowym. W filmie wystąpili znakomici polscy aktorzy. W rolę o. Maksymiliana Kolbe wcielił się Adam Woronowicz. W pozostałych rolach wystąpili Cezary Pazura, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski i inni. Zdjęcia dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech.

26 września w Filmotece Watykańskiej w Palazzo San Carlo odbędzie się pokaz „Dwóch Koron” z udziałem kardynałów, biskupów i ambasadorów przy Stolicy Apostolskiej. Natomiast 13 października film wejdzie na ekrany polskich kin.