• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Nagrody dla dokumentów TVP1

14:19, 23.10.2017
Nagrody dla dokumentów TVP1!!! pusty LEAD !!!

Dwa filmy dokumentalne wyprodukowane przez TVP1 zostały ostatnio nagrodzone na festiwalach. Dokument „Hugo” Wojciecha Klimali i Mateusza Wajdy otrzymał Nagrodę Młodego Jury FIPRESCI na Warszawskim Festiwalu Filmowym, natomiast „Film dla Stasia” w reż. Moniki Meleń, zrealizowany przez TVP1 z TVP3 Kraków, uhonorowano nagrodą Hollywood Eagle Dokumentary Award dla najlepszego filmu dokumentalnego 18. Polish Film Festival w Los Angeles.

 
Logo

Podziel się:  Więcej
Hugo

Zdzisław Misiak, lat 70 dla przyjaciół Dzidek emerytowany król wesołych miasteczek, od dwóch i pół roku wraz z 7-letnim wnukiem Hugo Huangiem żyją na terenie byłego lunaparku, w jednym z pozostałych po biznesie barakowozów. Ponad wszystko stawiają wzajemną relację i pamięć po przedwcześnie zmarłej Olimpii Misiak, matce Hugona, córce Dzidka. Z upływem czasu wnuk coraz bardziej współtworzy tożsamość dziadka, dla którego wychowanie podopiecznego staje się osobistym wyzwaniem i próbą rekonstrukcji rozbitej przez losy rodziny Misiaków. Nad ich relacją ciąży nierozwiązana kwestia praw rodzicielskich odsiadującego w Hiszpanii wyrok więzienia biologicznego ojca Yiong Huanga. 17 października 2015 roku chiński tata Hugona wychodząc z więzienia rozstrzygnie losy bohaterów.

Film dla Stasia

Film dla małego Stasia nagrywa amatorską kamerą dorosły Stanisław. Długo i cierpliwie tłumaczy dziecku, co jest w życiu ważne, a także jak sobie radzić z najprostszymi czynnościami, które małemu Stasiowi mogą sprawiać trudność. Uczy go siły, pokazuje jak mimo wszystko cieszyć się życiem i brać z niego tyle, ile się zamarzy. Duży Stanisław to artysta, malowanie obrazów jest jego pracą i pasją, którą także stara się zarazić małego Stasia. Są przyjaciółmi, choć dzieli ich spora różnica wieku. Obaj mają ułomność, która z pozoru powinna im utrudniać normalne życie, a jednak każdego dnia udowadniają sobie i światu, że jeśli się naprawdę chce, można osiągnąć wszystko. To film o sile przyjaźni i radości życia.