• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Dokument „Człowiek Boga” w finale Mirabile Dictu 2017

12:44, 13.11.2017
Dokument „Człowiek Boga” w finale Mirabile Dictu 2017!!! pusty LEAD !!!

Film dokumentalny Krzysztofa Tadeja „Człowiek Boga” został wybrany przez międzynarodowe jury do finału Międzynarodowego Festiwalu Filmów Katolickich Mirabile Dictu 2017. Dokument został wyprodukowany przez Agencję Produkcji Telewizyjnej i Filmowej Telewizji Polskiej.

 
Kadr z dokumentu „Człowiek Boga”

Podziel się:  Więcej
„Człowiek Boga” to opowieść o losach ks. Władysława Bukowińskiego (1904 - 1974), który był więziony w sowieckich łagrach i więzieniach przez 13 lat. Potajemnie odprawiał msze św., spowiadał, nauczał o Bogu. Był zdradzany, a jednak pokonał w sobie niechęć i nienawiść wobec tych, przez których cierpiał. Jego odwagę i poświęcenie podziwiał kard. Karol Wojtyła. Dokument realizowany był w Polsce, na Ukrainie i w Kazachstanie. W filmie występują świadkowie działalności tego niezwykłego kapłana.

Ten prestiżowy festiwal odbywa się w Rzymie pod patronatem Papieskiej Rady do spraw Kultury. Nagrody festiwalu nazywane są Oscarami Watykanu, wręczane są w formie statuetki srebrnej ryby, symbolu chrześcijaństwa.

Do finału zakwalifikowały się również filmy ze Stanów Zjednoczonych, Filipin, Francji, Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Belgii. Dokument „Człowiek Boga” jest jedynym filmem z tej części Europy, który znalazł się w finale festiwalu.

Gala finałowa odbędzie się 30 listopada się w Rzymie z udziałem wyjątkowych osobistości – kardynałów, reżyserów, dziennikarzy, ludzi kultury i twórców docenionych filmów.

Rok temu na tym festiwalu, inny film autorstwa Krzysztofa Tadeja pt. „Życia nie można zmarnować” o polskich zakonnikach zamordowanych w Peru wygrał w kategorii „najlepszy film”.