• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

TVP walczy o „Złotą Żabę” na Camerimage

16:27, 14.11.2017
TVP walczy o „Złotą Żabę” na Camerimage!!! pusty LEAD !!!

11 listopada rozpoczął się w Bydgoszczy 25. jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Filmowy Camerimage. Impreza potrwa do 18 listopada. Podczas pokazów widzowie będą mogli zobaczyć m.in. produkcje współrealizowane przez Telewizję Polską.


Podziel się:  Więcej
W sekcjach konkursowych zostaną zaprezentowane filmy, których koproducentem jest Telewizja Polska. W Konkursie Głównym będzie to „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego, natomiast w Konkursie Filmów Polskich - „Ptaki Śpiewają w Kigali” w reżyserii Krzysztofa Krauze oraz Joanny Kos-Krauze. Konkurs Główny o nagrodę Złotej Żaby to najważniejszy punkt festiwalu. Jego ideą jest prezentacja filmów fabularnych, w których obraz spełnia szczególną rolę w opowiadaniu historii.

Gościem honorowym tegorocznej gali otwarcia Camerimage był Kenneth Branagh, znakomity angielski aktor i reżyser, który odebrał w Bydgoszczy dwie nagrody, m.in. im. Krzysztofa Kieślowskiego. Poza nim swoją obecność na imprezie potwierdziło wiele sław kinematografii m.in. Vittorio Storaro, Dorota Kędzierzawska, Wojciech Smarzowski, Volker Schlöndorff, Lana Wachowski i David Lynch.

Festiwal to także warsztaty, seminaria z wybitnymi twórcami kina oraz pokazy specjalne.