• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Oświadczenie TVP

17:07, 10.01.2018
Oświadczenie TVP!!! pusty LEAD !!!

Telewizja Polska z dezaprobatą odnotowuje wciąż pojawiające się komentarze i niestosowne porównania, dotyczące zamawiania taksówek dla gości programu „Warto rozmawiać", emitowanego w TVP1. Ostatnim ewidentnym tego przykładem jest wypowiedź pani Hanny Lis na Twitterze. Mając na względzie powyższe, Telewizja Polska oświadcza:


Podziel się:  Więcej
Program „Warto rozmawiać” Jana Pospieszalskiego jest produkowany przez firmę zewnętrzną, która zapewnia również transport dla gości audycji. Jedynymi i najważniejszymi kryteriami przy doborze kierowców jest bezpieczeństwo pasażerów oraz zapewnienie bezproblemowego dowiezienia ich pod wskazany adres. Zarówno firma produkująca program, jak i korporacja taksówkarska, z którą współpracuje, wydały oświadczenie w tej sprawie.

W telewizji publicznej nie ma mowy o praktykach dyskryminacyjnych. Wśród pracowników i współpracowników TVP jest wiele osób różnych narodowości, które codziennie tworzą programy na naszych antenach.

Telewizja Polska informuje, że w przypadku zarzucania TVP praktyk dyskryminacyjnych Spółka podejmie stosowne kroki prawne.