• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Premiera spektaklu Teatru TV „Żabusia” na antenie TVP1

13:02, 13.02.2018
Premiera spektaklu Teatru TV „Żabusia” na antenie TVP1!!! pusty LEAD !!!

W poniedziałek 19 lutego o godz. 20:35 w telewizyjnej Jedynce premiera klasycznej tragikomedii Gabrieli Zapolskiej „Żabusia” w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz. „Żabusia” to sztuka o obłudzie i zakłamaniu, a zarazem wnikliwy portret rodziny, kobiecej i męskiej duszy.

 
Kadr ze spektaklu. Foto: Natasza Młudzik/TVP

Podziel się:  Więcej
Akcja komedii dzieje się w domu Bartnickich. Helena i Jan stanowią na pozór dobrane małżeństwo. Jan jest ślepo zakochany w żonie, która nieustannie go zdradza, zachowując przy tym obraz wzorowej matki i żony. Kiedy prawda wychodzi na jaw, konsekwencje są zaskakujące. Obłudzie i zakłamaniu towarzyszy humor i przymrużenie oka. To wszystko składa się na obraz wywołujący delikatny uśmiech, podszyty jednak głębszą refleksją. Współcześnie, kiedy prywatność jest świadomie odzierana z intymności, a wielu ludzi wybiera „życie na pokaz”, dramat Zapolskiej napisany w 1897 roku brzmi niezwykle aktualnie.

W postać tytułowej Żabusi wcieliła się doskonała Kamilla Baar-Kochańska. Na scenie pojawią się także: Arkadiusz Janiczek (Bartnicki), Małgorzata Kocik (Maria), Sławomir Orzechowski (Milewski), Katarzyna Gniewkowska (Milewska), Mateusz Damięcki (Julian), Małgorzata Klara (Maniewiczowa), Dominika Majewska (Franciszka). Reżyserką i scenarzystką spektaklu jest Anna Wieczur – Bluszcz.

Mecenasem Teatru Telewizji jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. (PGNiG S.A.).
Premiera spektaklu Teatru Telewizji „Żabusia” w poniedziałek 19 lutego, godz. 20:35 w TVP1
Spektakl będzie również dostępny na TVP VOD (vod.tvp.pl)