• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Prestiżowe nagrody dla filmu „Dotknięcie Anioła”

11:41, 22.03.2018
Prestiżowe nagrody dla filmu „Dotknięcie Anioła”!!! pusty LEAD !!!

Produkcja Telewizji Polskiej „Dotknięcie Anioła" w reżyserii Marka Tomasza Pawłowskiego wygrała trzy główne nagrody na odbywającym się w dniach 15 – 18 marca 2018 Międzynarodowym Festiwalu Filmowym i Telewizyjnym w Ramsgate w Wielkiej Brytanii : Najlepszy Film Dokumentalny, Najlepsza Reżyseria oraz Nagroda Publiczności. Ta ostatnia jest kolejnym potwierdzeniem, jak mocno opowieść bohatera filmu Henryka Schoenkera, mimo bariery językowej, trafia do widzów na całym świecie.

 
Kadr z filmu

Podziel się:  Więcej
„Dotknięcie Anioła” jest żywym dowodem na to, jak dziwne potrafią być koleje filmu. Początkowo był przyjmowany z wielką nieufnością , nie tylko ze względu na kontrowersyjną i trudną wymowę historii, ale również z uwagi na nowatorski język artystyczny filmu, który reżyser Marek T. Pawłowski rozwijał przez kilka lat, eksperymentując z aktorem i fotografią archiwalną. Już w filmie „Uciekinier” przenikające się światy współczesny i przeszły robiły na widzu duże wrażenie. Ta podróż w czasie przyniosła i tamtej historii wiele nagród na całym świecie. Jednak to „Dotknięcie Anioła” , wizualnie współtworzone z grafikiem Robertem Manowskim, okazało się nie tylko dużym sukcesem polskiego kina dokumentalnego, ale również przykładem subtelnej edukacji międzynarodowej. Henryk Schoenker, syn ostatniego przywódcy Żydów Oświęcimia, jedyny świadek na świecie wydarzeń Biura Emigracji Żydów do Palestyny w 1939 roku, a także wielu innych ważnych wątków historii polskiej i światowej , został przyjęty przez setki tysięcy ludzi w różnych kulturach. Jego mistyczna, emocjonalna, prawdziwa w każdym detalu opowieść przewalczyła wiele stereotypów i poruszyła cały świat. Film walczył o dokumentalnego Oscara w roku 2015 i począwszy od tego czasu stał się ważnym ambasadorem polskiego kina, zdobywając prawie 40 nagród. W najbliższych miesiącach film stanie w konkursowe szranki na festiwalach w Portugalii i Anglii.

„Dotknięcie Anioła” jest polsko-niemiecką koprodukcją Redakcji Form Dokumentalnych TVP1, Westdeutscher Rundfunk, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej , Media-Kreatywnej Europy oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej z wiodącą rolą producenta Małgorzaty Walczak Zoyda Art Production.

Więcej:

https://www.facebook.com/ramsgateiftvfest/
http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=1236457
https://www.youtube.com/watch?v=gpVf7ahqm74
www.zoyda.pl