• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Niedziela z… Bronisławem Wildsteinem na antenie TVP Kultura

16:01, 06.04.2018
Niedziela z… Bronisławem Wildsteinem na antenie TVP Kultura!!! pusty LEAD !!!

8 kwietnia TVP Kultura zaprasza na spotkanie z Bronisławem Wildsteinem - pisarzem, publicystą, dziennikarzem i działaczem opozycji antykomunistycznej.

 
logo

Podziel się:  Więcej
O godz. 17:15 Bronisław Wildstein oraz filozof i filolog Agnieszka Kołakowska, reżyser Włodzimierz Staniewski, pisarz Antoni Libera, prof. Ryszard Legutko, dziennikarz Andrzej Mietkowski i publicysta Maciej Mazurek porozmawiają o twórczości bohatera programu, roli literatury, młodzieńczym buncie w czasach PRL-u, przyjaźniach i doświadczeniach emigracyjnych. Rozmowę poprowadzi Agnieszka Szydłowska.

Po spotkaniu, o godz. 18:10, TVP Kultura zaprasza na spektakl Teatru Telewizji „Dolina nicości” na podstawie powieści Bronisława Wildsteina pod tym samym tytułem, w reżyserii Wojciecha Nowaka z Krzysztofem Globiszem, Mariuszem Wojciechowskim, Mateuszem Kościukiewiczem, Andrzejem Niemytem, Jerzym Schejbalem i Moniką Kwiatkowską-Dejczer w rolach głównych.

Z kolei o godz. 19:30 rozpocznie się emisja filmu „Gry uliczne” z 1996 roku w reżyserii Krzysztofa Krauzego z Redbadem Klynstrą-Komarnickim i Robertem Gonerą w rolach głównych. Obraz jest współczesną próbą rekonstrukcji wydarzeń związanych ze śmiercią Stanisława Pyjasa w 1977 roku. Bronisław Wildstein, przyjaciel zamordowanego przez bezpiekę krakowskiego studenta, był konsultantem podczas kręcenia filmu.

„Niedziela z… Bronisławem Wildsteinem”, godz. 17:15
„Dolina nicości”, godz. 18:10
„Gry uliczne”, godz. 19:30