• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

14:44, 19.06.2018
Emocjonujące spotkanie do ostatniej minuty. Gole Harry`ego Kane`a śledziły miliony!!!! pusty LEAD !!!

9,1 mln widzów oglądało w szczytowym momencie (dane MOR*) mecz Tunezja – Anglia, a wg NAM to spotkanie obejrzało 5,2 mln widzów. Udziały TVP1 wyniosły 13,2% proc., co zapewniło Antenie pozycję lidera dnia.

Harry Kane strzela drugą bramkę dla Anglii. Foto: PAP/EPA

Mecz, w którym piłkarze reprezentacji Anglii długo remisowali z Tunezją ostatecznie w 92. minucie pokonując rywala, był najlepiej obejrzanym w poniedziałek spotkaniem Mundialu. Łącznie na obu antenach, wg MOR, walka Anglików o zwycięstwo przyciągnęła 7,6 mln widz. (TVP1 – ponad 6 mln, a W TVP Sport 1,4 mln). Wg NAM średnia widownia wyniosła prawie 5 mln widzów (TVP1 - 3,9 mln widz., przy 29% udz., a w TVP Sport widownia była na poziomie 1 mln przy udziałach 8%).

Drugi pod względem oglądalności był mecz Belgia – Panama, który łącznie wg MOR obejrzało 4,7 mln widz. (TVP2 - 3,6 mln widz., a TVP Sport 1,1 mln widz.). Według NAM łączna widownia spotkania, w którym Belgia rozgromiła swojego rywala wyniosła łącznie 2,9 mln widzów (TVP2 – 2 mln widz. przy udziałach 22% i ponad 900 tys. widz. oraz 10% udz. w TVP Sport).

Kolejny mecz Szwecja – Korea Płd. przyciągnął łącznie na antenie TVP1 i TVP Sport obejrzało średnio 2,5 mln widzów (TVP1 – 1,9 mln widz, i TVP Sport 628 tys. widz.), a wg NAM 1,8 mln widzów (TVP1 – 1,2 mln i 21% udz., a w TVP Sport - 518 tys. widz. z udziałami na poziomie 8,4%).