• Wersja do druku
  • -AA+A

Medalowa złota sobota na ME

13:54, 12.08.2018
Medalowa złota sobota na MEPonad 3,2 mln (MOR*) widzów oglądało wczoraj starty Polaków na mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce w TVP1 i TVP Sport. Sobota była wyjątkowa dla polskich sportowców. Zdobyli trzy złote medale, a w sumie w Berlinie wywalczyli już 9!

W szczytowym momencie w Jedynce widownia wyniosła w ok. 2,5 mln widzów, a w TVP Sport ponad 1 mln widzów.

Bohaterką dnia została Justyna Święty-Ersetic, która najpierw wygrała złoto w biegu indywidualnym i jako pierwsza Polka w historii została mistrzynią Europy w biegu na 400 metrów. Chwilę później powtórzyła sukces w sztafecie razem z Małgorzatą Hołub-Kowalik, Igą Baumgart-Witan i Patrycją Wyciszkiewicz. Na 800 metrów najlepszy okazał się Adam Kszczot. Dziś kolejne emocje i stary Polaków na mistrzostwach. Przez cały dzień w transmisje z Berlina: w TVP Sport (od godz. 9.00) i w TVP1 - o godz.15.00 ceremonia medalowa, a od godz. 20.20 - zawody).