• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Nagrody i wyróżnienia 6. Festiwalu Filmowego „Spotkań z historią”

16:46, 24.08.2018
Nagrody i wyróżnienia 6. Festiwalu Filmowego „Spotkań z historią”!!! pusty LEAD !!!

Grand Prix Festiwalu „Spotkań z historią” otrzymała Alina Czerniakowska „za wybitne zasługi dla polskiej kinematografii historycznej".

 
Laureaci

Podziel się:  Więcej
Nagrody główne:

1. miejsce: „Wydarzenia zielonogórskie 1960 - bitwa o Dom Katolicki” reż. Rafał Bryll

2. miejsce: „Kazimierz Leski" reż. Małgorzata Brama

3. miejsce: „Za kratą zielone drzewa...” reż. Magdalena i Rafał Kołodziejczykowie

Nagrodę Publiczności 6. Zamojskiego Festiwalu Filmowego otrzymał film „Uratowane z Potopu” w reżyserii Marcina Jamkowskiego i Konstantego Kulika.

Jury Festiwalu przyznało siedem równorzędnych wyróżnień dla filmów:

„Uratowane z potopu” reż. M.Jamkowski i K.Kulik, „Błękitna Armia 1917-1919” reż. L. Wiśniewski, „Droga do królestwa” reż. Z.Cozac, „Z Radzionkowa na ołtarze” reż. K. Niesłony i M. Marmola, „Bieżeńcy” reż. J. Kalina, „Nieobojętni” reż. M. Krzyszkowski i B. Wasztyl „Życie solidarnością pisane” reż. E.Górska.

Festiwal uwieńczyła uroczysta gala na Rynku Wielkim w Zamościu oraz koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy. Retransmisja w TVP Historia w sobotę 25 sierpnia. Początek o godz. 16:05. O godz. 17:05 na antenie TVP Historia nagrodzony film „Wydarzenia zielonogórskie 1960 - bitwa o Dom Katolicki”.

Organizatorami 6. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” są: Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, Miasto Zamość, TVP Historia. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu Promocji Kultury.