• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Oświadczenie TVP

16:21, 06.02.2019
Oświadczenie TVP!!! pusty LEAD !!!

W związku z medialnymi wypowiedziami pana Piotra Owczarskiego, byłego współpracownika TAI, TVP jest zmuszona zabrać głos w tej sprawie.


Podziel się:  Więcej
Pan Owczarski od dwóch lat nie współpracuje z Telewizją Polską, a jego wypowiedzi – opisujące rzekome kulisy pracy w redakcji TVP Info – zawierają szereg nieprawdziwych informacji, które naruszają dobre imię Spółki. W ten sposób pan Owczarski próbuje zdobyć rozgłos i zrobić karierę medialną.

Zaskakuje fakt, że redakcje, które przedstawiają siebie jako poważne i opiniotwórcze bez zastrzeżeń przyjmują opowieści pana Owczarskiego bez próby ich weryfikacji. Pan Owczarski, kiedy był jeszcze współpracownikiem, a wcześniej pracownikiem TVP, nie zgłaszał do przełożonych, ani żadnych innych instytucji zastrzeżeń, co do warunków, czy charakteru swojej pracy.

Sugestie jakoby w TVP Info nie były przestrzegane zasady rzetelności dziennikarskiej mogą naruszać dobre imię Spółki. Zostaną, podobnie jak inne podobne wypowiedzi, przeanalizowane przez TVP pod kątem ewentualnych kroków prawnych.