• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

W naszych zbiorach...

09:32, 08.06.2010
W naszych zbiorach...W Filmotece i Wideotece przechowuje się ok. 125 tysięcy taśm filmowych (16 mm i 35 mm), ponad 420 tysięcy taśm magnetowidowych, w tym ok. 170 tysięcy taśm cyfrowych. Ponad połowa zbiorów to produkcja własna TVP S.A.

W zbiorach naszych archiwów znajdują się setki tysięcy audycji rejestrowanych od lat 50-tych ubiegłego wieku, po dzień dzisiejszy.

Co my tam mamy...

 
Magazyny taśm magnetycznych.

Podziel się:  Więcej
W Filmotece i Wideotece przechowuje się ok. 125 tysięcy taśm filmowych (16 mm i 35 mm), ponad 420 tysięcy taśm magnetowidowych, w tym ok. 170 tysięcy taśm cyfrowych. Ponad połowa zbiorów to produkcja własna TVP S.A.

W zbiorach naszych archiwów znajdują się setki tysięcy audycji rejestrowanych od lat 50-tych ubiegłego wieku, po dzień dzisiejszy.

Baza danych TVP zawiera ok. 330 tysięcy zapisów, co pozwala na wygodne i szybkie wyszukiwanie informacji.
Można też skorzystać z rady i pomocy pracowników wyspecjalizowanego Działu Usług i Informacji o Zbiorach. Tutaj można uzyskać informację, zamówić wydruk z bazy danych jak również zlecić kopiowanie wybranych materiałów.

W bazach danych można również odszukać informacje o:
• najstarszych programach telewizyjnych
• dokonaniach pionierów telewizyjnej twórczości (Adama Hanuszkiewicza, Jerzego Antczaka, Jerzego Gruzy, Józefa Słotwińskiego)
• programach dla dzieci i młodzieży (od „Misia z okienka” po „Teleranek”)
• programach rozrywkowych i kabaretach („Kabaret Starszych Panów”, „Gallux Show”, „Właśnie leci kabarecik”, pierwsze programy spółki Mann & Materna)
• filmach dokumentalnych, krajoznawczych i przyrodniczych (filmy Tony’ego Halika i Elżbiety Dzikowskiej, Krzysztofa Baranowskiego, Stanisława Szwarc-Bronikowskiego, Andrzeja Fidyka)
• najważniejszych wydarzeniach kulturalnych, społecznych i politycznych
• filmach i serialach wyprodukowanych przez Telewizję Polską (od pierwszego serialu „Barbara i Jan” z 1964 r. poprzez „Wojnę domową”, po „Na dobre i na złe”)
Nośniki audycjii przechowujemy w klimatyzowanych magazynach, z bieżacą kontrolą temperatury i wilgotności, tak, by zachować je jak najdłużej w idelanym stanie.
W ramach naszych prac nieprzerwanie trwa proces przenoszenia zapisów ze starych nośników analogowych na nowoczesne nośniki cyfrowe.
W czasie kwalifikacji i samego przenoszenia na nowe nośniki, materiały są dokładnie opisywane i weryfikowane przez naszych wykwalifikowanych dokumentalistów.
Dzieki temu mamy pewność, że zawartość archiwów TVP S.A. jest zawsze dostępna w najlepszej możliwej do osiągnięcia jakości.