• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Opłacanie abonamentu – to naprawdę proste

08:32, 20.01.2012
Opłacanie abonamentu – to naprawdę prosteW Polsce pokutuje mit, że rejestracja odbiornika i opłacanie abonamentu to skomplikowane i wymagające czasu czynności. Tymczasem odbiornik można zarejestrować zarówno na poczcie, jak i przez internet, a rachunki opłacać elektronicznie, w banku lub tradycyjnie – w pocztowym okienku.

W Polsce pokutuje mit, że rejestracja odbiornika i opłacanie abonamentu to skomplikowane i wymagające czasu czynności. Tymczasem odbiornik można zarejestrować zarówno na poczcie, jak i przez internet, a rachunki opłacać elektronicznie, w banku lub tradycyjnie – w pocztowym okienku.

 
Opłacanie abonamentu RTV jest proste (fot. J. Bogacz/TVP)

Podziel się:  Więcej
1. Jak sprawdzić kwotę zaległości, jeśli dawno się ma zarejestrowany odbiornik, a nie płaciło się abonamentu?

Najlepiej pod numerem infolinii Poczty Polskiej. Wtedy dostaniemy informację o zaległej kwocie i numer, na który trzeba ją wpłacić.  Potrzebne dane: Imię i nazwisko abonenta, na którego dokonana była rejestracja.

Infolinia (działa w dni robocze w godzinach 8:00 - 20:00):

- dla korzystających z telefonów stacjonarnych - 801 333 444 (opłata jak za połączenie lokalne)

- dla korzystających z telefonów komórkowych i z zagranicy - (+48) 43-842-06-00 (opłata wg cennika operatora)

2. Jak zarejestrować odbiornik?

Zarejestrowanie odbiornika jest bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę Poczty Polskiej i wypełnić formularz w zakładce Abonament RTV. Widzowie bez dostępu do internetu mogą zarejestrować odbiornik tradycyjnie, czyli w dowolnym okienku pocztowym. Po rejestracji otrzymamy numer abonenta oraz numer rachunku, na który powinniśmy dokonywać wpłat. Nie ma już książeczek abonamentowych, więc nie trzeba ich szukać.

3. Jakie są sposoby płatności?

Abonament opłaca się jak każdy inny rachunek, a więc przelewem na poczcie lub w banku . Można też zapłacić przelewem internetowym.

Podstawowe informacje są dostępne na:

http://www.poczta-polska.pl/Uslugi/?U=RTV&R=RejestracjaOdbiornikow

lub

www.placeabonament.pl


(TVP)