• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Konkurs „Książka Historyczna Roku” coraz bardziej popularny

14:26, 19.11.2010
Konkurs „Książka Historyczna Roku” coraz bardziej popularnyIII edycja konkursu „Książka Historyczna Roku” organizowanego przez Telewizję Polską, Polskie Radio i Instytut Pamięci Narodowej dobiega końca. W głosowaniu, które trwało niespełna 3 tygodnie udział wzięło 9512 osób (trzykrotnie więcej niż w roku 2009).

III edycja konkursu „Książka Historyczna Roku” organizowanego przez Telewizję Polską, Polskie Radio i Instytut Pamięci Narodowej dobiega końca. W głosowaniu, które trwało niespełna 3 tygodnie udział wzięło 9512 osób (trzykrotnie więcej niż w roku 2009).


Podziel się:  Więcej
Na mocy trójstronnego porozumienia TVP, Polskie Radio i IPN, ogłosiły coroczny konkurs „Książka Historyczna Roku” o nagrodę im. Oskara Haleckiego.


Celem konkursu jest popularyzowanie dziejów Polski XX wieku oraz krzewienie czytelnictwa książek historycznych.


Nagroda w konkursie „Książka Historyczna Roku” przyznawana jest w dwóch kategoriach: - najlepsza książka naukowa opisująca losy Polski i Polaków w okresie XX wieku; - najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku


W dniach 5 - 31 października czytelnicy w drodze internetowego głosowania wybrali najlepsze książki. W głosowaniu udział wzięło 9512 osób (trzykrotnie więcej niż w roku 2009). Świadczy to, o coraz większym zainteresowaniu konkursem oraz literaturą historyczną.


Ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 28 listopada. Uroczystość ta będzie jednocześnie okazją do spotkania twórców, wydawców i promotorów literatury historycznej.


Honorowym patronem uroczystości z okazji rozstrzygnięcia konkursu „Książka Historyczna Roku” jest Prezydent RP Bronisław Komorowski. Regulamin oraz wszelkie informacje na temat konkursu można znaleźć pod adresem: www.ksiazkahistorycznaroku.pl