• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Nagroda dla „Wenecji” Jana Jakuba Kolskiego w Montrealu

10:24, 07.09.2010
Nagroda dla „Wenecji” Jana Jakuba Kolskiego w Montrealu„Wenecja” Jana Jakuba Kolskiego zdobyła Specjalną Nagrodą Jury za Szczególne Osiągnięcie Artystyczne na 34. Montreal World Film Festival. Jest to druga co do ważności, po Grand Prix, nagroda tego jedynego w Ameryce Płn. międzynarodowego festiwalu klasy A.

„Wenecja” Jana Jakuba Kolskiego zdobyła Specjalną Nagrodą Jury za Szczególne Osiągnięcie Artystyczne na 34. Montreal World Film Festival. Jest to druga co do ważności, po Grand Prix, nagroda tego jedynego w Ameryce Płn. międzynarodowego festiwalu klasy A.


Podziel się:  Więcej

Już pierwsze festiwalowe pokazy filmu przyciągnęły setki widzów i wzbudziły aplauz widowni. Reżyser – Jan Jakub Kolski i operator filmowy – Artur Reinhart spotkali się z montrealską publicznością, która wysoko oceniła wizualną stronę filmu i emocjonalny ładunkek towarzyszący historii polskiej rodziny uciekającej w świat wyobraźni przed okrucieństwem drugiej wojny światowej.

Film, oparty na opowiadaniu Włodzimierza Odojewskiego, rozumiany był jako metafora wewnętrznego mierzenia się z rzeczywistością, której nie jesteśmy w stanie zaakceptować. Festiwal w Montrealu zakończył się 6 września warsztatami mistrzowskimi Gerarda Deparideu i galą w głównym kinie imprezy – de Maisonneuve Theater.

Pokazy „Wenecji” w ramach festiwalu rozpoczęły pierwszy, promocyjny etap międzynarodowej dystrybucji tytułu. W najbliższym czasie film zostanie zaprezentowany w ramach kolejnych ważnych międzynarodowych festiwali filmowych m.in. w Reykjaviku, Hajfie i Hamburgu.

więcej informacji o festiwalu: www.ffm-montreal.org