• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Program „Agrobiznes” TVP1 nominowany do Nagrody Pozytywista Roku 2011

13:39, 19.03.2012
Program „Agrobiznes” TVP1 nominowany do Nagrody Pozytywista Roku 2011Przygotowywany przez Redakcję Audycji Rolnych TVP1 program „Agrobiznes” został nominowany przez Fundację Regionalnych Inkubatorów Przedsiębiorczości „WOKULSKI” w Warszawie do Nagrody „Pozytywista Roku 2011” w kategorii „Gospodarka”, za działalność informacyjno-edukacyjną w dziedzinie gospodarki, w szczególności rolnictwa i rozwoju zrównoważonego.

Przygotowywany przez Redakcję Audycji Rolnych TVP1 program „Agrobiznes” został nominowany przez Fundację Regionalnych Inkubatorów Przedsiębiorczości „WOKULSKI” w Warszawie do Nagrody „Pozytywista Roku 2011” w kategorii „Gospodarka”, za działalność informacyjno-edukacyjną w dziedzinie gospodarki, w szczególności rolnictwa i rozwoju zrównoważonego.


Podziel się:  Więcej
Emitowany „na żywo” codzienny rolniczy program informacyjny „Agrobiznes” jest obecny na antenie TVP1 nieprzerwanie od 18 lat. Pierwsze wydanie ukazało się we wrześniu 1994 roku.

Od poniedziałku do piątku o godz.12.10 "Agrobiznes" przedstawia aktualne wiadomości z branży rolno-spożywczej, notowania giełdowe, prognozy cenowe a także informacje o krajowych i zagranicznych wydarzeniach związanych z rolnictwem.

- „Agrobiznes” stał się sztandarową pozycją Redakcji Audycji Rolnych – mówi Monika Rurkiewicz, sekretarz redakcji. - Program jest źródłem informacji nie tylko dla szerokiego grona branży rolnej, ale także dla wielu ekonomistów i ludzi biznesu. Jednocześnie prosty w odbiorze i nowoczesny w formie styl pozwala programowi zyskiwać nowych sympatyków, także poza fachowymi kręgami – coraz częściej oglądają go mieszkańcy miast. „Agrobiznes” jest audycją wielokrotnie nagradzaną za profesjonalizm i fachowość, m.in. przez kolejnych ministrów rolnictwa oraz środowiska branżowe.
W skład zespołu przygotowującego „Agrobiznes” wchodzą: Anna Borowska, Witold Katner, Agnieszka Niemcewicz, Małgorzata Motecha-Pastuszko (wydawcy), Radosław Bełkot, Dorota Florczyk, Anna Katner, Stella Norowska-Woldańska, Dariusz Jura (dziennikarze). Prezenterami "Agrobiznesu" są wymiennie: Bogdan Sawicki, Andrzej Baryła, Małgorzata Motecha-Pastuszko. Kierownikiem produkcji audycji jest Adam Nieskorski. Nadzór redakcyjny nad "Agrobiznesem" sprawuje kierownik Redakcji Audycji Rolnych Wojciech Nalazek.


Centrum Informacji TVP