• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

„Argentyńska lekcja” we Florencji nagrodzona za najlepszą reżyserię

10:04, 21.11.2011
„Argentyńska lekcja” we Florencji nagrodzona za najlepszą reżyserię„Argentyńska lekcja” to film wyprodukowany przez Staron Film i Redakcję Dokumentu TVP1, ukazujący 8-letniego syna reżysera, Janka, który wraz ze swoimi rodzicami jedzie na dwa lata do Argentyny. W obcym kraju, w obcej kulturze, otoczony przez język, z którym wcześniej się nie zetknął, chłopiec stopniowo poznaje otaczający go świat. Przyjaźń z 11-letnią Marcią przybliża go do innej kultury, ale również wprowadza go w inną rzeczywistość społeczną, w której dzieci często borykają się z problemami na równi z dorosłymi.

Festival dei Popoli odbywał się od 12 do 19 listopada i prezentował 14 filmów w konkursie głównym.

więcej informacji o festiwalach:

www.festivaldeipopoli.org

„Argentyńska lekcja” Wojciecha Staronia zdobyła Nagrodę za Najlepszą Reżyserię na 52. międzynarodowym festiwalu filmów dokumentalnych Festival dei Popoli we Florencji. To kolejna międzynarodowa nagroda dla filmu, wyróżnionego ostatnio w Lipsku i Mińsku.


Podziel się:  Więcej
„Argentyńska lekcja” to film wyprodukowany przez Staron Film i Redakcję Dokumentu TVP1, ukazujący 8-letniego syna reżysera, Janka, który wraz ze swoimi rodzicami jedzie na dwa lata do Argentyny. W obcym kraju, w obcej kulturze, otoczony przez język, z którym wcześniej się nie zetknął, chłopiec stopniowo poznaje otaczający go świat. Przyjaźń z 11-letnią Marcią przybliża go do innej kultury, ale również wprowadza go w inną rzeczywistość społeczną, w której dzieci często borykają się z problemami na równi z dorosłymi.

Festival dei Popoli odbywał się od 12 do 19 listopada i prezentował 14 filmów w konkursie głównym.

więcej informacji o festiwalach:

www.festivaldeipopoli.org