• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Kolejna nagroda dla „Deklaracji nieśmiertelności”

14:28, 31.10.2011
Kolejna nagroda dla „Deklaracji nieśmiertelności”„Deklaracja nieśmiertelności”, wyprodukowana dla Redakcji Form Dokumentalnych TVP1, to portret Piotra „Szalonego” Korczaka – legendy wśród polskich alpinistów, odkrywcy wielu nowych technik wspinaczkowych, pierwszego, który traktował wspinaczkę jak sport. Marcin Koszałka, jako jeden z jego dawnych uczniów, zadaje mu teraz pytania o nieunikniony koniec kariery, o wpływ wieku – młodość i starość, wreszcie o śmierć i próby radzenia sobie z jej świadomością. Refleksje Piotra Korczaka nad duchową stroną aktywności fizycznej i jednocześnie nad naturą filmowania rzeczywistości formują w filmie przestrzeń ponad którą rozciąga się fascynujący obraz ludzkiej umiejętności wspinania się na najwyższe szczyty i pokonywania najtrudniejszych ścian.
www.encounters-festival.org.uk

„Deklaracja nieśmiertelności” Marcina Koszałki zdobyła Nagrodę dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego na największym festiwalu krótkiego metrażu w Anglii – 17. międzynarodowym festiwalu filmów krótkometrażowych w Bristolu. Jest to siódma ważna nagroda dla filmu, nagrodzonego już w tym roku w Chicago, Trento, Tampere, w Karlovych Varach, Granadzie i Graz w Austrii.


Podziel się:  Więcej
„Deklaracja nieśmiertelności”, wyprodukowana dla Redakcji Form Dokumentalnych TVP1, to portret Piotra „Szalonego” Korczaka – legendy wśród polskich alpinistów, odkrywcy wielu nowych technik wspinaczkowych, pierwszego, który traktował wspinaczkę jak sport. Marcin Koszałka, jako jeden z jego dawnych uczniów, zadaje mu teraz pytania o nieunikniony koniec kariery, o wpływ wieku – młodość i starość, wreszcie o śmierć i próby radzenia sobie z jej świadomością. Refleksje Piotra Korczaka nad duchową stroną aktywności fizycznej i jednocześnie nad naturą filmowania rzeczywistości formują w filmie przestrzeń ponad którą rozciąga się fascynujący obraz ludzkiej umiejętności wspinania się na najwyższe szczyty i pokonywania najtrudniejszych ścian.
www.encounters-festival.org.uk