• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Nagroda Publiczności dla „Wenecji” Jana Jakuba Kolskiego

15:11, 28.10.2011
Nagroda Publiczności dla „Wenecji” Jana Jakuba KolskiegoOstatni film Jana Jakuba Kolskiego, wyprodukowany przez Akson Studio i TVP, zdobył już wcześniej kilka prestiżowych nagród zarówno zagranicą (Nagroda za Artystyczne Osiągnięcie w Montrealu w 2010, nagrody w Cleveland, Moskwie i na Ukrainie), jak i w kraju – Grand Prix festiwalu Camerimage i nagrody festiwalu w Gdyni. „Wenecja” to karnawał wyobraźni i marzeń, fascynująca, przepięknie sfilmowana opowieść o dorastaniu, ucieczce w marzenia i buncie przeciwko zastanej rzeczywistości. W tym magicznym świecie niezwykłe role stworzyły najpiękniejsze polskie aktorki Magdalena Cielecka i Agnieszka Grochowska. Organizowany przez Chińskie Stowarzyszenie Filmowców, festiwal i nagrody filmowe Golden Rooster and Hundred Flowers to jedna z największych imprez na kontynencie. W programie festiwalu znajdują się galowe, organizowane z rozmachem, prezentacje filmów chińskich oraz pokazy wybranych, międzynarodowych produkcji.

więcej informacji o festiwalach:www.chinaculture.org
www.cnnb.com.cn
www.mostra.org

„Wenecja” Jana Jakuba Kolskiego zdobyła nagrodę publiczności na jednej z największych imprez filmowych Chin - Golden Rooster & Hundred Flowers Film Festival, który zakończył się w Hefei. Jest to kolejna międzynarodowa nagroda dla filmu, który wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem międzynarodowej publiczności. Aktualnie film jest pokazywany również w ramach międzynarodowych festiwali filmowych w Sao Paolo, Meksyku i Barcelonie, a wkrótce zostanie zaprezentowany na uroczyste otwarcie festiwalu filmowego w Kuala Lumpur.


Podziel się:  Więcej
Ostatni film Jana Jakuba Kolskiego, wyprodukowany przez Akson Studio i TVP, zdobył już wcześniej kilka prestiżowych nagród zarówno zagranicą (Nagroda za Artystyczne Osiągnięcie w Montrealu w 2010, nagrody w Cleveland, Moskwie i na Ukrainie), jak i w kraju – Grand Prix festiwalu Camerimage i nagrody festiwalu w Gdyni. „Wenecja” to karnawał wyobraźni i marzeń, fascynująca, przepięknie sfilmowana opowieść o dorastaniu, ucieczce w marzenia i buncie przeciwko zastanej rzeczywistości. W tym magicznym świecie niezwykłe role stworzyły najpiękniejsze polskie aktorki Magdalena Cielecka i Agnieszka Grochowska. Organizowany przez Chińskie Stowarzyszenie Filmowców, festiwal i nagrody filmowe Golden Rooster and Hundred Flowers to jedna z największych imprez na kontynencie. W programie festiwalu znajdują się galowe, organizowane z rozmachem, prezentacje filmów chińskich oraz pokazy wybranych, międzynarodowych produkcji.

więcej informacji o festiwalach:www.chinaculture.org
www.cnnb.com.cn
www.mostra.org