• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

TVP Bieszczady w Hbb TVP

09:02, 10.07.2014
TVP Bieszczady w Hbb TVPAbsolutnie pionierskie przedsięwzięcie: TVP Bieszczady, czyli kanał wirtualny i aplikacja turystyczna na Platformie Hybrydowej TVP ruszy jeszcze w lipcu br. Powstaje ono dzięki współpracy oddziału Telewizji Polskiej w Rzeszowie i Ośrodka TVP Technologie oraz samorządu województwa podkarpackiego.

Absolutnie pionierskie przedsięwzięcie: TVP Bieszczady, czyli kanał wirtualny i aplikacja turystyczna na Platformie Hybrydowej TVP ruszy jeszcze w lipcu br. Powstaje ono dzięki współpracy oddziału Telewizji Polskiej w Rzeszowie i Ośrodka TVP Technologie oraz samorządu województwa podkarpackiego.

 
(fot. TVP)

Podziel się:  Więcej
Dzięki najnowszym technologiom nadawcy publicznego, nagrodzonym w tym roku m.in. na targach Media Expo w Poznaniu i wyróżnionym godłem „Teraz Polska”, dwa przedsięwzięcia pod wspólną nazwą TVP Bieszczady zaoferują wszystkim zainteresowanym, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie atrakcyjną ofertę krajoznawczo-turystyczną.

Na Platformie Hybrydowej Telewizji Polskiej zainstalowana zostanie 21 lipca (z dostępnością co najmniej do 30 września) aplikacja poświęcona Bieszczadom. Znajdą się na niej informacje, filmy i zdjęcia przedstawiające i opisujące ten region.

TVP Bieszczady jest pilotażowym elementem ogólnopolskiej aplikacji turystycznej, która w przyszłości powstanie na Platformie Hybrydowej TVP.

Dodatkowo w dniach 25–27 lipca 2014 r. stworzony zostanie specjalny kanał telewizyjny: TVP Bieszczady nadawany w aplikacji TVP Stream dostępnej w internecie i na urządzeniach mobilnych (tablety, smartfony itp.). Kanał będzie także można oglądać na Platformie Hybrydowej TVP Hbb. Większość materiałów znajdzie się również na „klasycznej” antenie TVP Rzeszów. Kanał TVP Bieszczady będzie nadawany przez pięć godzin dziennie i później powtarzany.

W jego ramach powstanie też plenerowe studio w Polańczyku, które na żywo pokazywać będzie ludzi związanych z Bieszczadami, emitować fragmenty koncertów Festiwalu Piosenki – EKO Cypel 2014 (25-27 lipca), w tym z udziałem „Wołosatek” i „Wolnej Grupy Bukowina”, przedstawiać najciekawsze miejsca i wydarzenia bieszczadzkie oraz pokazywać filmy o bieszczadzkiej przyrodzie, kulturze i turystyce zrealizowane przez Telewizję Polską.

TVP Bieszczady, pionierskie w skali Polski i Europy przedsięwzięcie, powstało w wyniku połączenia merytorycznego i technologicznego potencjału TVP oraz dzięki dofinansowaniu z budżetu województwa podkarpackiego. Pomysł ten Telewizja Polska planuje stopniowo rozszerzać na inne regiony kraju. M.in. prowadzone są już rozmowy na temat powstania TVP Tatry. W rozwoju tego przedsięwzięcia wykorzystane zostaną doświadczenia rzeszowskiego oddziału TVP.

Na Platformie Hybrydowej, która uruchomiona została dwa lata temu przy okazji Euro 2012, jest to piąty tematyczny kanał wirtualny po: TVP Żagle, Śladami Jana Pawła II, 25 lat wolności i Dwa Teatry. Z usług Platformy Hybrydowej Telewizji Polskiej tylko w czerwcu skorzystało prawie pół miliona użytkowników.