• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

„TVP - 25 lat wolności” – kanał wirtualny TVP

21:26, 29.05.2014
„TVP - 25 lat wolności” – kanał wirtualny TVPNadzwyczajną obywatelską i historyczną, ale też emocjonalną i refleksyjną porcję historii Polski – historii nas samych, naszych sukcesów i porażek, smutków i radości przynosi specjalny kanał na żądanie TVP „25 lat wolności”. Do 5 czerwca będzie on nadawany na Platformie Hybrydowej TVP, w Internecie (www.tvpstream.tvp.pl) oraz przez aplikację TVP Stream na urządzenia mobilne. Będzie można oglądać wszędzie na świecie!

Nadzwyczajną obywatelską i historyczną, ale też emocjonalną i refleksyjną porcję historii Polski – historii nas samych, naszych sukcesów i porażek, smutków i radości przynosi specjalny kanał na żądanie TVP „25 lat wolności”. Do 5 czerwca będzie on nadawany na Platformie Hybrydowej TVP, w Internecie (www.tvpstream.tvp.pl) oraz przez aplikację TVP Stream na urządzenia mobilne. Będzie można oglądać wszędzie na świecie!

 
(fot.)

Podziel się:  Więcej
Kanał wystartował w poniedziałek 2 czerwca o godz. 17:00. W jego bogatej ofercie znajdzie się blisko sto pozycji: filmy dokumentalne i reportaże odnoszące się do kluczowych wydarzeń naszych powojennych i najnowszych dziejów, rejestracje historycznych wydarzeń (jak na przykład kluczowe fragmenty pielgrzymek Jana Pawła II do ojczyzny czy słynna debata Wałęsa-Miodowicz), archiwalne wydania programów informacyjnych z przełomowych chwil, a także transmisje na żywo z najważniejszych punków obchodów 25-lecia wolności. Całość relacji inkrustowana będzie piosenkami Jacka Kaczmarskiego.

„TVP – 25 lat wolności” jest bezpłatne i dostępne na trzy najpopularniejsze platformy dla telefonów komórkowych oraz tabletów: iOS, Android oraz Windows Phone. Można z niego również korzystać za pomocą zwykłej przeglądarki internetowej po wejściu na stronę www.tvpstream.tvp.pl

Telewizja Polska jako pierwsza i jak nadal jedyna wśród nadawców telewizyjnych w Polsce uruchomiła internetowe kanały wirtualne dostępne dla widzów telewizji hybrydowej oraz użytkowników urządzeń mobilnych i Internetu.

Pierwszy internetowy kanał wirtualny - „TVP Żagle” ruszył podczas finału regat wielkich żaglowców „The Tall Ships Races Szczecin 2013” w dniach 3-6 sierpnia 2013 r. Była to oferta dla tych, którzy chcieli podziwiać najpiękniejsze żaglowce i jachty świata.

Drugi kanał wirtualny „TVP Regionalna - śladami Jana Pawła II” uruchomiony był na czas kanonizacji Papieża Polaka (25-28 kwietnia 2014 r.). Prezentowano w nim najważniejsze momenty pontyfikatu, relacje z pielgrzymek do Polski oraz najistotniejsze wydarzenia z życia papieża.

Czwarty kanał wirtualny „TVP Festiwal DWA TEATRY – SOPOT 2014” poświęcony XIV edycji Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry – Sopot 2014 dostępny będzie w dniach 14-16 czerwca. Platforma Hybrydowa TVP ma obecnie 330 tys. widzów, zaś aplikację TVP Stream pobrało do tej pory 280 tys. osób. Razem daje to widownię na poziomie ok.610 tys. osób.