• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

TVP Bieszczady – kanał wirtualny na żądanie

16:16, 24.07.2014
TVP Bieszczady – kanał wirtualny na żądanieW dniach 25-27 lipca uruchomiony zostanie specjalny kanał na żądanie TVP Bieszczady dostępny na Platformie Hybrydowej TVP, w internecie na stronie www.tvpstream.tvp.pl oraz na urządzeniach mobilnych poprzez aplikację TVP Stream.

W dniach 25-27 lipca uruchomiony zostanie specjalny kanał na żądanie TVP Bieszczady dostępny na Platformie Hybrydowej TVP, w internecie na stronie www.tvpstream.tvp.pl oraz na urządzeniach mobilnych poprzez aplikację TVP Stream.

 
(fot.)

Podziel się:  Więcej
Na antenie kanału TVP Bieszczady widzowie będą mogli zobaczyć filmy, programy, rozmowy i relacje o tym, co w tym zakątku Polski jest najciekawsze i najpiękniejsze.

Kanał TVP Bieszczady będzie składał się z wielu żywych relacji z różnych miejsc w Bieszczadach. Reporterzy rzeszowskiego Oddziału TVP rozjadą się po górach odnajdując najpiękniejsze miejsca, odwiedzając niezwykłych ludzi i biorąc udział w imprezach i różnego rodzaju wydarzeniach, które się tam odbywają.

W Polańczyku na brzegu Zalewu Solińskiego powstanie studio telewizyjne, do którego prowadzący zaproszą ludzi ciekawie opowiadających o Bieszczadach, o swojej miłości do tych gór i o tym, co te góry oferują turystom.

Niedaleko studia telewizyjnego będzie się odbywał Festiwal EKO CYPEL 2014. Na antenie TVP Bieszczady pokazywane będą fragmenty koncertów. Przez pierwsze dwa dni występować będą zespoły szantowe m.in. Klang, Yank Shippers, Smokey Bastard, Selfish Murphy, Paddy and the Rats i Pod Wiatr. Trzeciego dnia odbędzie się koncert „Morze gór” z udziałem m.in. Wolnej Grupy Bukowina, Wołosatek i Orkiestry Dni Naszych. Rozmowy, relacje i koncerty będą uzupełniane programami i filmami o Bieszczadach.

W pierwszym dniu (piątek, 25 lipca) TVP Bieszczady zobaczymy m.in. filmy, rozmowy i programy o niezwykłej przyrodzie Bieszczadów. Przyrodnicy i leśnicy opowiedzą nam o tym, co można zobaczyć podczas wędrówek po górach.

W piątek będziemy mogli także dowiedzieć się, gdzie jeździ Bieszczadzka Kolejka Leśna – jedna z największych atrakcji tych gór. Zobaczymy stary parowozik, który ciągnie wagoniki i poznamy ludzi, którzy uchronili kolejkę od likwidacji i do dziś ją obsługują. Odwiedzimy pokazową zagrodę żubrów w Mucznem. W Bieszczadach żyje największe na świecie stado żubrów górskich. Jest ich tu niemal 300. W naturze bardzo trudno je zobaczyć, więc stworzono zagrodę w której turyści mogą podziwiać kilka tych imponujących ssaków.

W sobotę (26 lipca) będziemy relacjonować regaty żeglarskie o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego, które odbywają się na Zalewie Solińskim. Poznamy słynnych solińskich i nie tylko solińskich żeglarzy i dowiemy się dlaczego ten akwen jest niezwykły i różni się od wszystkich w Polsce. Będziemy mieli także okazję zobaczyć pływające po zalewie statki Białej Floty.

Porozmawiamy także z pracownikami największej zapory wodnej w Polsce i wejdziemy do jej wnętrza.

Nasi reporterzy odwiedzą Bezmiechową – słynne szybowisko, znane od czasów międzywojennych oraz Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku z wielką atrakcją jaką jest Miasteczko Galicyjskie.

W programie TVP Bieszczady wiele miejsca poświęcimy informacjom, które zainteresują turystów preferujących aktywny wypoczynek. Pokażemy różnego rodzaju formy aktywności, wycieczki piesze, konne i rowerowe. Porozmawiamy z ludźmi, którzy organizują aktywne formy wypoczynku. Będzie można zobaczyć wyprawy górskie, spływy pontonami, rajdy konne, latanie szybowcami i lotnią oraz wiele innych ciekawych możliwości, które proponowane są turystom w Bieszczadach.

Przemierzymy ścieżki przyrodnicze i szlaki tematyczne, których na tym terenie jest sporo: szlak ikon, szlak architektury drewnianej, szlak militarny, szlak papieski, szlak śladami Fredry i wiele innych.
Po wędrówkach czas na jedzenie. Tu też każdy znajdzie coś dla siebie - lokale ekskluzywne i te dla klienta wymagającego, ale oszczędnego. Jest sporo restauracji, barów czy jadłodajni, gdzie możemy spróbować dań regionalnych łączących w sobie kuchnię polską, łemkowską i bojkowską. Szukając przygód znajdziemy też knajpy, gdzie spotkamy artystów i zakapiorów, ludzi którzy przyjechali w te góry, pokochali je i postanowili w nich pozostać. Wybierzemy się więc na wyprawę Szlakiem Podkarpackich Smaków. Trzeciego dnia w niedzielę (27 lipca) wraz z przewodnikami będziemy kontynuować odwiedzanie najciekawszych miejsc w Bieszczadach. Zobaczymy m.in. perły architektury drewnianej – bieszczadzkie cerkwie.

Tego dnia będziemy się też spotykać z ludźmi , którzy tworzą koloryt Bieszczadów i ich legendę. Artyści, zakapiorzy, ludzie którzy porzucili swoje zajęcia w innych częściach Polski, żeby osiedlić się właśnie tutaj. Zdarzają się wśród nich osoby, które zajmowały bardzo eksponowane stanowiska, ale z różnych powodów postanowiły związać swój los z najdzikszymi górami w Polsce. Wszystkich ich łączy jedno – wielka, bezgraniczna miłość do Bieszczadów. Wielu z nich prowadząc gospodarstwa agroturystyczne, schroniska czy pensjonaty wychodzi z założenia, ze dziś turyście nie wystarcza tylko miejsce do spania i jedzenie. Wymyślają wiec różne atrakcje, żeby uatrakcyjnić pobyt w górach. Są to m.in. różnego rodzaju warsztaty artystyczne i wiele innych działań, które będziemy mieli okazję zobaczyć w programach.

Nasi reporterzy odwiedzą bieszczadzkie galerie i pracownie rzeźbiarzy oraz malarzy. W Bieszczadach panuje przekonanie, że choć mieszkańców jest tu niewielu, to jednak zagęszczenie artystów na kilometr kwadratowy jest największe w Polsce.

W tym dniu będzie też okazja zwiedzić Bieszczady z perspektywy siodła wędrując szlakami konnymi i odwiedzając stanice schowane w bieszczadzkiej głuszy.

Trzeci dzień zakończy koncert MORZE GÓR z udziałem m.in. Wolnej Grupy Bukowina, Wołosatek i Orkiestry Dni Naszych. Ta muzyka od lat jest w Bieszczadach najbardziej popularna.

www.tvpstream.tvp.pl