• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Oto najlepsi z oddziałów TVP

09:36, 16.10.2014
Oto najlepsi z oddziałów TVP!!! pusty LEAD !!!

Program informacyjny „Zbliżenia” z TVP Bydgoszcz, „Interwencje Jolanty Erol” z TVP Warszawa w kategorii publicystyka i reportaż „Bezduszny system” Fabiana Zająca z TVP Szczecin - to laureaci nagród Grand Prix 21. Przeglądu i Konkursu (PiK) Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych TVP.

 
Laureaci

Podziel się:  Więcej
Zespół bydgoskich „Zbliżeń” nagrodę za najlepszy program informacyjny zdobył po raz drugi z rzędu i po raz czwarty w historii PiK (poprzednio na 7., 14. i 20. PiK) i jest absolutnym liderem w tej kategorii. Coroczne spotkanie Oddziałów Terenowych TVP odbyło się tym razem w w Opalenicy k/Poznania.

Poza spotkaniami i dyskusjami z jurorami i telewizyjnymi fachowcami, poświęconymi nagradzanym gatunkom telewizyjnym, największym zainteresowaniem cieszyło się panelowe spotkanie Jarosława Gugały z Wydarzeń” Polsatu, Kamila Durczoka z „Faktów TVN-u i Piotra Kraśki z „Wiadomości” TVP, którzy dyskutowali m.in. o zagrożeniu telewizyjnych programów informacyjnych tabloidyzacją.

Poza Grand Prix Jury przyznało również I i II Nagrody oraz Wyróżnienia:

1. W kategorii: PROGRAM INFORMACYJNY
- I Nagroda dla Zespołu programu „Obiektyw” z TVP Białystok
- II Nagroda dla Zespołu programu „Informacje” z TVP Olsztyn
- Wyróżnienie dla Zespołu programu „Informacje” z TVP Kielce

2. W kategorii: PROGRAM PUBLICYSTYCZNY
- I Nagroda dla Krzysztofa Karmana z TVP Lublin za program „Polska samorządna”

Jury przyznało wyjątkowo dwie II Nagrody ex aequo:
- Magdzie Kamińskiej z TVP Łódź za program „Łódzkie forum”
- Brygidzie Frosztędze-Kmiecik z TVP Katowice za program „Mama, tata równi w pracy i w domu”
- Wyróżnienie dla Bogumiła Radajewskiego z TVP Bydgoszcz za program „Astroregion”.

3. W kategorii: PROGRAM KULTURALNY
W tej kategorii Jury nie przyznało Grand Prix.
- I Nagroda dla Olgi Michalec z TVP Lublin za program „Próby”
- II Nagroda dla Anny Kochnowicz z TVP Poznań za program „Gorączka czerwcowej nocy”.


Wyróżnienia dla:

- Romana Wasiluka z TVP Białystok za zdjęcia do programu „Świętość jest w nas”
- Wojciecha Kuski z TVP Gorzów Wielkopolski za program „Ekstraklasa kulturalna”.
- Waldemara Patlewicza i Marcina Jałowego z TVP Katowice za program „Śląskie czyta”

4. W kategorii: REPORTAŻ
- I Nagroda dla Moniki Meleń z TVP Kraków za „Stanisława i Stasia”
- II Nagroda dla Ilony Małek i Pawła Pezdana z TVP Rzeszów za „Chce się żyć”

Dwa równorzędne wyróżnienia dla:
- Hanny Kordalskiej-Rosiek z TVP Gdańsk za „Iluzjonistę”
- Sylwii Nieckarz z TVP Opole za „Zdobyć koronę”.

Centrum Informacji TVP