• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Wektor 2014 dla „Debaty Trójstronnej” w TVP INFO

10:45, 12.01.2015
Wektor 2014 dla „Debaty Trójstronnej” w TVP INFO!!! pusty LEAD !!!

„Debata Trójstronna” – cykliczny program TVP INFO – został uhonorowany 10 stycznia br. prestiżową nagrodą Wektora 2014, przyznawaną przez Pracodawców RP za działalność przynoszącą szczególne korzyści polskiej gospodarce oraz za tworzenie klimatu sprzyjającego rozwojowi przedsiębiorczości.

 
Logo programu

Podziel się:  Więcej
W uzasadnieniu decyzji podkreślono, że „Debata Trójstronna” otrzymuje statuetkę Wektora za konsekwentne próby powrotu do „trzech stron” dialogu.

„Debata Trójstronna” to program Macieja Zakrockiego, emitowany dwa razy w miesiącu w TVP INFO w soboty o godz.13:00. Jak zauważył autor cyklu, dziękując za nagrodę w imieniu całego zespołu, przede wszystkim w imieniu Joanny Osińskiej, która od kilku lat prowadzi program, gdy od czerwca 2013 r. związki zawodowe przerwały pracę w Komisji Trójstronnej, jedynym miejscem, w którym toczył się dialog między rządem, związkami i pracodawcami była TVP. - To jeszcze jeden dowód – dodał Maciej Zakrockijak bardzo potrzebne są media publiczne, bo tylko one, w tym właśnie TVP, mogą wypełniać tego rodzaju społeczne zadania.

Twórcom cyklu podziękował Prezydent RP Bronisław Komorowski, który odebrał tego wieczoru statuetkę Super Wektora. Kancelaria Prezydenta RP także działa na rzecz dialogu społecznego. Stąd w programie 31 stycznia „trzecią stronę” w dyskusji ze związkami zawodowymi i pracodawcami będzie reprezentowała minister Irena Wóycicka, w której zespole powstał projekt zmian w kodeksie pracy ułatwiających rodzicom godzenie obowiązków zawodowych z wychowaniem dzieci. A już w najbliższą sobotę – 17 stycznia - „Debata” o przyszłości polskiego górnictwa.

W gronie laureatów znaleźli się również Józef Dziubasik – współwłaściciel Kotelnica Ośrodek Bania, za przełamanie odwiecznego stereotypu górala-indywidualisty i za wytyczenie nowego kierunku współdziałania lokalnych przedsiębiorców, przynoszącego korzyści im samym i regionowi, Waldemar Biliński – właściciel Zakładów Włókienniczych Biliński, za zbudowanie jednej z najnowocześniejszych firm włókienniczych w Europie, Konrad Pokutycki – prezes Zarządu BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. za osobisty wkład w rozwój branży producentów AGD, stawiający ją na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej, Edvinas Katilius – prezes Zarządu Philip Morris Polska Distribution Sp. z o.o., za konsekwentne wzmacnianie roli polskiego przemysłu tytoniowego na arenie międzynarodowej i Adam Góral – prezes Zarządu Asseco Poland, za konsekwentne budowanie globalnej firmy z polską duszą i za pasję oraz konsekwencję w działalności edukacyjnej i społecznej.


Centrum Informacji TVP