O nagrodę w kategorii: „Najlepsza rozprawa doktorska z dziedziny mediów elektronicznych”, mogą ubiegać się autorzy niepublikowanych rozpraw doktorskich obronionych na uczelniach publicznych i niepublicznych w ciągu danego roku kalendarzowego. Nagrodzona rozprawa zostanie opublikowana przez Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW, a autor otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 zł. ufundowaną przez KRRiT.
O nagrodę w kategorii: „Najlepsze wydawnictwo naukowe i popularnonaukowe z dziedziny mediów elektronicznych” mogą ubiegać się autorzy zwartych wydawnictw naukowych (w tym opublikowane rozprawy doktorskie obronione podczas poprzedniego roku kalendarzowego oraz rozprawy habilitacyjne) oraz popularnonaukowych upowszechniających wiedzę o mediach elektronicznych, których pierwsze wydanie ukazało się w języku polskim. Zwycięzca otrzyma dyplom oraz nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 zł.
Nagroda jest wyrazem pamięci zmarłego tragicznie Pawła Stępki, wieloletniego pracownika Biura KRRiT, wybitnego młodego badacza specjalizującego się w dziedzinie mediów, autora kilkudziesięciu artykułów i analiz poświęconych europejskiemu i polskiemu rynkowi mediów.
Więcej informacji jest dostępnych na stronie internetowej:
http://www.krrit.gov.pl/krrit/nagrody-krrit/nagroda-pawla-stepki/, na której znajduje się regulamin konkursu oraz informacje o dorobku naukowym i zawodowym dr. Pawła Stępki.
Zgłoszenia prosimy nadsyłać do końca marca 2015 r. na adres Kapituły:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Sekretarz Kapituły Nagrody im. dr. Pawła Stępki
ul. Skwer Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9
01-015 Warszawa
Kontakt:
Halina Rostek, Sekretarz Kapituły
adres poczty elektronicznej: kapitula@krrit.gov.pl
tel. (+48) 22 5973156