• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

KOMUNIKAT PO POSIEDZENIU RADY PROGRAMOWEJ TVP S.A.

16:27, 18.07.2018
KOMUNIKAT PO POSIEDZENIU RADY PROGRAMOWEJ TVP S.A.!!! pusty LEAD !!!

Podziel się:  Więcej
26 czerwca 2018 roku odbyło się posiedzenie Rady Programowej TVP z udziałem przewodniczących rad programowych w 16 Oddziałach Regionalnych TVP. W posiedzeniu uczestniczyli:, min. Krzysztof Czabański – przewodniczący Rady Mediów Narodowych; Maciej Łopiński – przewodniczący Rady Nadzorczej TVP; Jacek Kurski – prezes Zarządu TVP; Janusz Kawecki, Andrzej Sabatowski oraz Elżbieta Więcławska-Sauk – Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji; Agnieszka Dejneka – dyrektor Biura Kontrolingu Restrukturyzacyjnego i Programowego TVP. 

 Dyskutowano m.in. o współpracy programowej Oddziałów z antenami ogólnopolskimi, a szczególnie z TVP Info. Poruszano problemy związane z produkcją programów regionalnych, merytorycznego przygotowania kadr, zaplecza technicznego i lokalowego oraz wielkiego problemu finansowania działalności Oddziałów i budowania pozycji telewizji regionalnych jako ośrodków nie tylko informacyjnych ale i kulturotwórczych.

 Min. Krzysztof Czabański uznał wzrastającą rolę rad programowych i przedstawił oczekiwania Rady Mediów Narodowych wobec rad programowych zarówno w telewizji jak Polskim Radiu. Prezes Jacek Kurski przedstawił m.in. konkretne działania programowe w regionach i zakres współpracy w tworzeniu programów ogólnopolskich. 

 Członkowie KRRiT poinformowali o prognozach wpływów abonamentowych i ich podziału. Na wniosek przewodniczącego Rady Programowej Sławomir Siwka przyjęto wspólne stanowisko o kolejnym, zdecydowanym apelu do polityków ze wszystkich opcji zasiadających w parlamencie, by bez względu na kalendarze wyborcze wprowadzili regulacje prawne stabilizujące i systemowo rozwiązujące problem finansowania telewizji polskiej. Doraźne rozwiązania nie pozwalają planować działalności programowej. Media narodowe są wartością wspólną bez względu na aktualną większość rządową.