• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Maciej Łopiński, Przewodniczący Rady Nadzorczej Telewizji Polskiej S.A. delegowany do czasowego wykonywania czynności Prezesa

13:32, 10.03.2020
Maciej Łopiński, Przewodniczący Rady Nadzorczej Telewizji Polskiej S.A. delegowany do czasowego wykonywania czynności Prezesa!!! pusty LEAD !!!

Przewodniczący Rady Nadzorczej Telewizji Polskiej S.A. delegowany do czasowego wykonywania czynności Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej S.A.

 
Maciej Łopiński

Podziel się:  Więcej
Pracował m.in. w „Głosie Wybrzeża" i w tygodniku „Czas” (1977-1981), zlikwidowanym w stanie wojennym za sprzyjanie „Solidarności”. W latach 1971-1981 był członkiem PZPR, z której wystąpił po wprowadzeniu stanu wojennego. Odmówił poddania się weryfikacji dziennikarzy.

Od 1982 roku redagował „Solidarność - Pismo Regionu Gdańskiego”. Jednocześnie doradzał Regionalnej Komisji Koordynacyjnej, później zostając jej członkiem. Publikował także w prasie emigracyjnej: „Kulturze”, „Zeszytach Historycznych”, „Kontakcie”. Na przełomie 1982 i 1983 roku spędził kilka miesięcy w areszcie. Razem z M. Wilkiem i Z. Gachem opublikował w 1984 roku książkę „Konspira. Rzecz o podziemnej „Solidarności”. W 1988 uczestniczył w strajkach w Stoczni Gdańskiej. Jako członek RKK wszedł w skład jawnego Tymczasowego Zarządu Regionu w Gdańsku. Redagował „Tygodnik Gdański” i pracował jako menadżer – zarządzał m.in. spółką „Przekaz” , spółką „Prasa Bałtycka”, Agencją Rozwoju Pomorza S.A. i Grupą Zarządzającą „Pomerania” S.A.

W latach 2005-2010 był sekretarzem stanu, a następnie szefem Gabinetu Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Do Sejmu VII kadencji został wybrany z listy Prawa i Sprawiedliwości.

W latach 2015-2017 pełnił funkcję sekretarza stanu w Kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy, skąd odszedł na własną prośbę.

Ma spore doświadczenie dziennikarskie, menadżerskie i nadzorcze w spółkach prawa handlowego. 17 lat temu zdał egzamin uprawniający do zasiadania w radach spółek skarbu państwa. Był członkiem rad nadzorczych Funduszu Gospodarczego i Fundacji Gospodarczej „Solidarności”, Polskiej Agencji Informacyjnej, KGHM, PZU Asset Management, „Gazety Współczesnej” Radia ARnet.