• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Halina Przebinda p.o. dyrektora Biura Programowego TVP S.A.

11:58, 01.09.2008
Halina Przebinda p.o. dyrektora Biura Programowego TVP S.A.Halina Przebinda jest producentem i reżyserem, a także autorem scenariuszy wielu głośnych programów zrealizowanych dla Telewizji Polskiej S.A., telewizyjnych stacji komercyjnych oraz Polskiego Radia SA.W jej dorobku znajdują się takie przedsięwzięcia artystyczne, jak „Pytam o Wolność”, widowisko transmitowane przez TVP2, „Gorzkie żale”, widowisko pasyjne dla TVP1 czy kilkaset koncertów plenerowych, w tym kolejne edycje „Warszawskiego Festiwalu Herbertowskiego” i „Dni papieskich”. Halina Przebinda jest także menedżerem kultury. Była dotychczas współwłaścicielem i dyrektorem krakowskiej Kompanii Artystyczno-Promocyjnej „TOProduction”. Firma specjalizuje się w produkcji telewizyjnej oraz w działaniach public relations. W 2006 r. Halina Przebinda była inicjatorem, autorem scenariusza i producentem pamiętnego koncertu opolskiego „Świat w obłokach” poświęconego twórczości Marka Grechuty. Nowa szefowa Biura Programowego TVP S.A. jest absolwentką Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest zamężna, ma dwoje dzieci (JSR).

Halina Przebinda będzie kierowała od piątku, 1 lutego pracą Biura Programowego Telewizji Polskiej S.A. Zastąpi w tej roli Piotra Radziszewskiego, który złożył rezygnację ze stanowiska szefa BP.


Podziel się:  Więcej
Halina Przebinda jest producentem i reżyserem, a także autorem scenariuszy wielu głośnych programów zrealizowanych dla Telewizji Polskiej S.A., telewizyjnych stacji komercyjnych oraz Polskiego Radia SA.W jej dorobku znajdują się takie przedsięwzięcia artystyczne, jak „Pytam o Wolność”, widowisko transmitowane przez TVP2, „Gorzkie żale”, widowisko pasyjne dla TVP1 czy kilkaset koncertów plenerowych, w tym kolejne edycje „Warszawskiego Festiwalu Herbertowskiego” i „Dni papieskich”. Halina Przebinda jest także menedżerem kultury. Była dotychczas współwłaścicielem i dyrektorem krakowskiej Kompanii Artystyczno-Promocyjnej „TOProduction”. Firma specjalizuje się w produkcji telewizyjnej oraz w działaniach public relations. W 2006 r. Halina Przebinda była inicjatorem, autorem scenariusza i producentem pamiętnego koncertu opolskiego „Świat w obłokach” poświęconego twórczości Marka Grechuty. Nowa szefowa Biura Programowego TVP S.A. jest absolwentką Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest zamężna, ma dwoje dzieci (JSR).