• -AA+A

Kamil Stoch sportowcem roku 2014

09:25, 12.01.2015
Kamil Stoch sportowcem roku 2014!!! pusty LEAD !!!

Dwukrotny mistrz olimpijski i zdobywca Pucharu Świata, Kamil Stoch wygrał 80. Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” i TVP na 10 Najlepszych Sportowców Polski. Głosujący wybrali też Igrzyska w Soczi transmitowane przez Telewizję Polską - Wydarzeniem Medialnym Roku. Laureatów ogłoszono 10 stycznia w warszawskim hotelu Hilton podczas Gali Mistrzów Sportu.

Kamil Stoch

Skoczek narciarski z Zębu pokonał Mariusza Wlazłego, który wraz z kolegami sięgnął po tytuł mistrzów świata, przy okazji zostając najlepszym zawodnikiem imprezy. Trzecie miejsce w Plebiscycie przypadło mistrzowi świata w kolarstwie szosowym - Michałowi Kwiatkowskiemu. Czwarta była mistrzyni olimpijska w biegu na 10 km stylem klasycznym - Justyna Kowalczyk, a piąty mistrz olimpijski na 1500m i brązowy medalista w drużynie - Zbigniew Bródka. Kolejne miejsce w dziesiatce zajęli: rekordzistka świata w rzucie młotem - Anita Włodarczyk, najlepszy góral Tour de France i triumfator Tour de Pologne - Rafał Majka, wicemistrz świata na żużlu - Krzysztof Kasprzak, król strzelców Bundesligi - Robert Lewandowski oraz wicemistrz Europy i rekordzista Polski w rzucie młotem - Paweł Fajdek.

Podczas Gali Mistrzów Sportu 10 stycznia w warszawskim hotelu Hilton ogłoszono także m.in. Trenera Roku i Drużynę Roku. W pierwszej kategorii zwyciężyli: opiekun skoczków - Łukasz Kruczek i selekcjoner reprezentacji siatkarzy - Antiga, w drugiej najlepsi okazali się siatkarze. Ponadto Odkryciem Roku został siatkarz - Mateusz Mika, Najlepszym Sportowcem Niepełnosprawnym startująca w parakolarstwie - Renata Kałuża, a Imprezą Roku - mistrzostwa świata siatkarzy. Superczempionem wyróżniono trzykrotną złotą medalistkę olimpijską - Irenę Szewińską.

LAUREACI GALI MISTRZÓW SPORTU
Trener Roku – Łukasz Kruczek, Stephan Antiga Odkrycie Roku – Mateusz Mika (siatkówka) Drużyna Roku – reprezentacja siatkarzy Impreza Roku – mistrzostwa świata siatkarzy Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny – Renata Kałuża (parakolarstwo) Animator Sportu Powszechnego – Coca-Cola ("Obudź Swoje Ciało") Impreza Masowa Roku – Orlen Warsaw Marathon Wydarzenie Medialne Roku – Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi Superczempion – Irena Szewińska (lekkoatletyka).

Cała Gala Mistrzów Sportu przyciągnęła aż 3 mln 169 tys. widzów Jedynki, a udziały wyniosły ponad 22 proc. Jej kluczową godzinę (od 21:30) oglądało 3 mln 330 tys. widzów, czyli w tym czasie prawie co czwarta osoba (24,7 proc.) zasiadająca przed telewizorem. W czasie najwyższej oglądalności Gala zainteresowała 3 mln 687 tys. widzów TVP1.