• -AA+A

Ponad 5 milionów widzów TVP1 oglądało konkurs skoków w Falun

14:36, 23.02.2015
Ponad 5 milionów widzów TVP1 oglądało konkurs skoków w Falun!!! pusty LEAD !!!

Decydujące momenty sprintu drużynowego kobiet, w których Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec zdobyły brązowy medal mistrzostw świata, w szczytowym momencie obejrzało ponad 3 miliony widzów TVP2. Rywalizację skoczków oglądało ponad 5 milionów osób w TVP1.

Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec w czasie niedzielnego (22 lutego) biegu. Fot. PAP/Grzegorz Momot

Kowalczyk i Jaśkowiec zdobyły pierwszy medal dla reprezentacji Polski podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, rozgrywanych w szwedzkim Falun. Decydujące momenty (peak) ich niedzielnego biegu obserwowało w TVP2 3 mln 79 tys. widzów! Średnia wyniosła 2 mln 687 tys, a udziały – 22 proc.

Znacznie lepiej obejrzał się natomiast sobotni konkursów skoków mężczyzn, w którym Polacy nie zdobyli medalu (8. miejsce Jana Ziobry). W szczytowym momencie zawody śledziło w TVP1 5 mln 197 tys. – średnia 4 mln 626, udziały – 35,89 proc. To oznacza, że konkurs na skoczni normalnej oglądał co trzeci Polak, który miał wtedy włączony odbiornik telewizyjny.

Bardzo dobre wyniki odnotował także TVP Sport, który zajął drugie miejsce wśród kanałów sportowych w zeszłym tygodniu pod względem udziałów w rynku – 0,55 proc. w grupie 4+ i 0,46 w grupie 16-59. Najlepszą oglądalność miał – transmitowany równoległe z TVP2 – bieg łączony kobiet: peak 529 tys., średnia 467 tys., udziały 3,82. Bardzo dobrze wyniki osiągnęły także dwie pozycje transmitowane tylko w TVP Sport: niedzielne kwalifikacje do sprintu drużynowego (peak 666 ys, średnia 463 tys., udziały 4,12 proc.) oraz piątkowe kwalifikacje skoczków (515 tys., 426 tys., 2,85 proc.).

Mistrzostwa świata w Falun są transmitowane przez Telewizję Polską. Konkursy skoków mężczyzn można oglądać w TVP1, biegi kobiet – w TVP2. Wszystkie konkurencje pokazuje TVP Sport. Całość można śledzić również na stronie sport.tvp.pl, na której znajdują się także liczne materiały wideo od korespondentów TVP oraz do tej pory rozegrane konkurencje.