• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

2 listopada we Frankfurcie nad Odrą odbędzie się premiera pierwszego odcinka serialu "Telefon 110"

15:26, 30.10.2015
2 listopada we Frankfurcie nad Odrą odbędzie się premiera pierwszego odcinka serialu "Telefon 110"!!! pusty LEAD !!!

2 listopada we Frankfurcie nad Odrą z udziałem koproducentów, ekipy, aktorów odbędzie się premiera pierwszego odcinka niemieckiej serii „Telefon 110”. Dzień później film będzie miał pokaz specjalny otwierający Festiwal Filmowy w Cottbus.

 
Kadr

Podziel się:  Więcej
Zdjęcia rozpoczęły się 13 lipca 2015 r., a zakończyły się 12 sierpnia 2015 r. Jest to pierwszy odcinek nowej serii, której akcja toczy się w miastach przy granicy polsko-niemieckiej: w Słubicach, we Frankfurcie nad Odrą oraz w Świecku, gdzie działa polsko-niemiecka jednostka policji.

W serialu występują polscy aktorzy: Danuta Stenka, Robert Gonera, Bartek Świderski i Barbara Wysocka. Parę policyjnych komisarzy śledczych zagrali Maria Simon i Lucas Gregorowicz. Reżyserem filmu jest Jakob Ziemnicki, niemiecki twórca polskiego pochodzenia. „Telefon 110” to niemiecki serial kryminalny produkowany od 1971 r. Każdy odcinek serialu jest odrębnym epizodem z praktyki niemieckiej policji kryminalnej, a główny akcent położony jest na aspekt psychologiczny, mentalność sprawców, ich motywy, odczucia ofiar.

Telewizja Polska współpracuje przy produkcji serialu, jego premiera w Jedynce planowana jest na grudzień 2015 r.