• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

„Alisa w krainie wojny” doceniona na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Agadirze

16:30, 10.05.2016
„Alisa w krainie wojny” doceniona na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Agadirze!!! pusty LEAD !!!

Koprodukcja TVP2 i TV Biełsat „Alisa w krainie wojny” w reżyserii Alisy Kovalenko i Liubov Durakovej zdobyła Grand Prix - najwyższą nagrodę festiwalu dokumentu w Agadirze za „pokazanie wojny poprzez niewyobrażalne sceny jak z filmów fabularnych: łączących w sobie intymne, osobiste przeżycia i politykę”.

 
Kadr

Podziel się:  Więcej
Największy marokański festiwal dokumentu odbywał się w dniach 2-7 maja 2016 r. W pokazach festiwalowych uczestniczyło 25 filmów.

„Alisa w krainie wojny” przedstawia przeżycia 26-letniej studentki szkoły filmowej w Kijowie pokazywane w okresie od Euromajdanu do wojny na wschodzie Ukrainy. Jest to emocjonalny dziennik młodej kobiety zagubionej w niestabilnym świecie. Żywy obraz jej tragicznych doświadczeń, uczuć i obaw. Autorka i główna bohaterka filmu Alisa Kovalenko występowała nie tylko w roli reżysera - z biegiem czasu stała się też uczestnikiem wydarzeń. W pewnym momencie trafiła nawet do niewoli prorosyjskich separatystów, którzy podejrzewali ją o szpiegostwo na rzecz ukraińskiej armii. Dokument opowiada również o miłości Alisy i jej chłopaka francuskiego dziennikarza, która została wystawiona na dramatyczną próbę.

Premiera filmu „Alisa w krainie wojny” 24 maja o godz. 22:55 na antenie Dwójki.