• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Magdalena Łobodzińska nowym rzecznikiem prasowym TVP

14:58, 08.06.2016
Magdalena Łobodzińska nowym rzecznikiem prasowym TVP!!! pusty LEAD !!!

Od 6 czerwca br. Magdalena Łobodzińska pełni funkcję rzecznika prasowego, a zarazem kierownika działu Centrum Informacji Telewizji Polskiej S.A.

 
Magdalena Łobodzińska. Foto: M.Pietroń

Podziel się:  Więcej
Magdalena Łobodzińska (ur. 13 marca 1971 r.) jest dziennikarką i redaktorką, absolwentką Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego.

Karierę w mediach zaczynała w 1996 r. w magazynie „Machina”, zaś pracę dziennikarską w dzienniku „Życie”, gdzie pełniła funkcję asystenta szefa działu krajowego, a następnie odpowiadała w dziale gospodarczym za teksty poświęcone mediom i reklamie. Jako sekretarz redakcji i autorka tekstów pracowała w legendarnym magazynie „MAX” – od początku do końca jego krótkiego życia na polskim rynku, jako redaktor naczelna była też współodpowiedzialna za launch polskiej edycji ukazującego się do dziś magazynu „Shape”. W latach 2004-2012 sprawowała funkcję sekretarza redakcji magazynu „Playboy” prowadzonego wówczas przez Marcina Mellera, pisała także teksty poświęcone sztuce, wzornictwu oraz kinu. W 2010 r. zadebiutowała jako redaktor literatury. Jej debiut – „Warszawa fantastyczna” Pawła Dunin-Wąsowicza (wyd. Raster) – został uhonorowany w 2011 r. Nagrodą Literacką m.st. Warszawy. Współpracuje z wydawnictwami „Sic!”, „The Facto”, „Pascal”, a od niedawna także z „Teologią Polityczną”.

Na stanowisku rzecznika prasowego-kierownika Centrum Informacji TVP Magdalena Łobodzińska zastąpiła Aleksandrę Gieros-Brzezińską, która od końca maja br. nie jest już pracownikiem Spółki.

Centrum Informacji TVP