• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Telewizja Polska z programami dla Seniorów

14:28, 16.03.2017
Telewizja Polska z programami dla Seniorów!!! pusty LEAD !!!

Prezes Zarządu TVP S.A. Jacek Kurski podpisał wraz z Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbietą Rafalską list intencyjny w związku z realizacją rządowej kampanii Bezpieczny i Aktywny Senior. Uroczystość miała miejsce 16 marca (czwartek) w Domu Pomocy Społecznej im. Św. Józefa Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Warszawie.

 
Elżbieta Rafalska - Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Jacek Kurski - Prezes Zarządu TVP S.A. podpisują list intencyjny. fot. Jan Bogacz

Podziel się:  Więcej
Telewizja Polska na podstawie zawartego porozumienia wyprodukuje audycje propagujące aktywność osób starszych. W swoich programach będzie promować tradycyjny, kulturowo uwarunkowany i oparty na rodzinnych wartościach obraz osób starszych. Tematyka o bezpieczeństwie i aktywności Seniorów ma być obecna m.in. w scenariuszach produkcji filmowych i serialowych realizowanych przez TVP.

- Telewizja Polska towarzyszy swoim widzom na każdym etapie ich życia. Mamy audycje dla najmłodszych i dla ludzi młodych. Teraz jest czas przypomnienia o roli najstarszych Polaków, zarówno w rodzinie, jak i społeczeństwie – zapowiedział prezes Jacek Kurski.Wspólna z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej kampania informacyjna Bezpieczny i Aktywny Senior jest dla TVP wyzwaniem i zaszczytem.

- Realizacja tak istotnego zadania, jakim jest polityka senioralna, wymaga współpracy z ważnymi i odpowiedzialnym partnerami – powiedziała minister Elżbieta Rafalska.Cieszę się, że w tym zespole, obok Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Poczty Polskiej, znalazła się Telewizja Polska. To medium, które jest obecne w niemal wszystkich domach i cieszy się zaufaniem. Dzięki temu jeszcze łatwiej będzie nam dotrzeć z naszym przekazem do osób starszych i ich rodzin.

Przygotowywana przez Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Kampania Informacyjna Bezpieczny i Aktywny Senior jest częścią rządowej polityki wobec osób starszych, a jednocześnie przedsięwzięciem o bardzo szerokim, ogólnopolskim zasięgu.